Karboksyterapia jest innowacyjnym zabiegiem, który od paru lat przezywa swoje pięć minut, a który był znany już od 1932 roku. Zbieg polega na wstrzyknięciu medycznego dwutlenku węgla pod skórę. Karboksyterapia jest średnio inwazyjnym i praktycznie bezbolesnym zabiegiem, mającym coraz większe grono zainteresowanych, głównie kobiet chociaż coraz częściej i panowie sięgają po tą formę zabiegu. Karboksyterapia jest zabiegiem mającym szereg właściwości dzięki, którym może poprawić wygląd całego ciała.

Działanie karboksyterapii

Karbosyterapia jest zabiegiem polegającym na wstrzyknięciu w warstwy podskórne lub śród skórne medycznego dwutlenku węgla, który występuje również w naturalny sposób w naszej skórze. Dwutlenek węgla jest transportowany razem z krwią do płuc, gdzie wymieniany jest na tlen. Dlatego też dwutlenek węgla pomaga regulować przepływ krwi w poszczególnych tkankach. Dodatkowo karboksyterapia pomaga w rozszerzaniu naczyń krwionośnych, które z kolei przyczyniają się do lepszego natlenienia tkanek, mięśni i a także do poprawy krążenia krwi w organizmie. Karboksyterapia jest zabiegiem wykorzystywanym głównie w medycynie estetycznej właśnie ze względu na szerokie możliwości jej wykorzystania.

Wskazania do zabiegu karbosksyterapii

Wskazania do wykonania zabiegu obejmują bardzo szeroki zakres. Karboksyterapię stosuje się do:

  • usunięcia worków pod oczami, które ze względu na swój mało estetyczny wygląd potrafią przysporzyć wiele problemów, a dzięki zabiegowi zostają one zniwelowane i oczy odzyskują swój blask,
  • opadających powiek,
  • redukcji cellulitu,
  • redukcji tkanki tłuszczowej, zabieg karboksyteriapii przyczynia się do rozbicia komórek tłuszczowych, które bez problemu są usuwane z naszego organizmu,
  • leczenia blizn i rozstępów, dzięki czemu skóra staje się jędrniejsza, elastyczniejsza i bardziej sprężysta, co z kolei przyczynia się do produkcji kolagenu w skórze,
  • hamowania wypadania włosów, zabieg wzmacnia cebulki włosów, dzięki czemu włosy stają się silniejsze oraz mniej wypadają,
  • redukcji zmarszczek, ujędrniania skóry, dzięki poprawie i dotlenieniu całego organizmu,
  • leczenia łuszczycy, egzemy,
  • zaburzeń krążenia,
  • owrzodzeniach powstających przy cukrzycy i żylakach,
  • przewlekłej niewydolności żylnej,
  • syndromie Raynaud,
  • wyrównywania zmarszczek,

Przeciwwskazania do wykonania zabiegu

Jak każdy zabieg tak i karboksyterapia posiada pewne przeciwwskazania do jego wykonania. Nie należy przeprowadzać zabiegu w przypadku:

  • ciąży,
  • stanów zapalnych oraz różnych infekcji skórnych,
  • nie dawno przebytego udaru lub zawału,
  • zachorowania na trądzik różowaty, cukrzycę lub hemofilię,
  • wystąpienia nowotworu oraz bycia w trakcie chemioterapii, lub dializ,
  • wystąpienia padaczki, nadciśnienia tętniczego,
  • zatoru płuc,
  • zapalenia żył,
  • wystąpienia rumienia, obrzęków lub krwiaków,
  • niewydolność, płuc, nerek oraz serca.

Bezpieczeństwo zabiegu karboksyterapii

Karboksyterapia jest bezpiecznym, skutecznym oraz małoinwazyjnym zabiegiem. W związku z czym nie wymaga on podania znieczulenia, a sam proces dochodzenia do zdrowia jest bardzo krótki. Do prawidłowego wykonania zabiegu wykorzystuje się specjalistyczny sprzęt, który wyposażony jest w igłę, którą wprowadza się razem z dwutlenkiem węgla pod skórę. Urządzenia jest na tyle nowoczesne, że samo kontroluje przepływ gazu przez igłę. Niewielki ból można odczuwać w trakcie samego nakłucia skóry, a w trakcie podawania gazu można mieć uczucie lekkiego ucisku rozszerzania skóry, które w krótkim czasie mija. Po zabiegu może pojawić się obrzęk oraz zaczerwienienie w obrębie przeprowadzonego zabiegu.

Czas karobsyterapii jest uzależniony od miejsca i powierzchni na jakiej jest przeprowadzany zabieg, najczęściej jest to kilkanaście minut. Do osiągnięcia zadowalających efektów ważne jest przeprowadzenie odpowiedniej ilości takich zabiegów, które wynoszą od 5 do 15 zabiegów. Oczywiście jest to uzależnione od takich czynników jak: kondycja skóry, powierzchnia na której ma być przeprowadzona karboksyterapiia oraz odporność na ból. Ponieważ osoba z niskim progiem bólowym raczej szybko nie będzie chciała poddać się kolejnemu zabiegowi. Jeśli karboksyterapia została wykonywana na małej powierzchni ciała, efekt można zaobserwować już po pierwszym zabiegu.

Wskazania po przeprowadzonym zabiegu karboksyterapii

Niezwykle ważne jest, aby po zabiegu w odpowiedni sposób zadbać o skórę. Najlepiej jest wmasowywać w miejsce po zabiegu kremy, które mają za zadanie utrzymać dłuższy efekt oraz nawilżyć i poprawić wygląd skóry. Nie zaleca się aktywności fizycznej, a w ciągu dwóch dni po zabiegu nie powinno korzystać się z basenu, a tym bardziej z sauny. W przypadku wystąpienia siniaków po zabiegu, należy w nie wsmarować preparat zawierający duże stężenie witaminy C. W przypadku osób, które zdecydowały się na zabieg ze względu na redukcje tkanki tłuszczowej, należy ustalić szczegółową dietę aby efekt zabiegu był zadowalający i utrzymywał się przez długi czas. Najważniejsze jest aby zrezygnować całkowicie ze słodyczy oraz bardzo tłustych potraw. Dieta powinna zostać dostosowana do każdej osoby w sposób indywidualny, jednak powinna zawierać duże ilości warzyw, owoców, białka, a do tego wszystkie stosowane w niej produkty powinny zawierać bardzo niską zawartość tłuszczu.

Cena zabiegu karboksyterapii

Osoby decydujące się na takie rodzaj terapii powinny być przygotowane na różną rozpiętość cenową, w zależności od gabinetu kosmetycznego. W pływ na cenę ma również kondycja skóry oraz powierzchnia na której zabieg ma zostać wykonany, dlatego ceny kształtują się od 200 do nawet 700 złotych za wykonany zabieg. Należy również wziąć pod uwagę, że czasem jeden zabieg to stanowczo za mało, a wówczas kwota karboksyterapii znacznie wzrasta. Jeśli zastanowimy się jednak nad tym, jak bardzo dobroczynny wpływ ma zabieg to dojdziemy do wniosku, że warto wydać trochę więcej żeby czuć się dobrze we własnej skórze.

Urządzenia do karboksyterapii znajdziesz w naszym sklepie: https://medikapoland.pl/pl/16-karboksyterapia-urzadzenia