Makijaż permanentny brwi jest najlepszym rozwiązaniem w sytuacjach, w których kobieta chce każdego dnia wyglądać pięknie, mieć nienaganny makijaż, ale brakuje jej czasu na jego staranne wykonanie. Dla niektórych poranek zaczyna się od aromatu kawy, a dla kogoś innego makijażem i pracą nad kształtem brwi. Pęseta, ołówek kosmetyczny, cień do oczu, cała góra narzędzi do prawidłowego układania opornych włosków na brwiach i nadania im bardziej wyrazistego wyglądu. I to nie jest limit.

Rzeczywiście, w każdej chwili może być konieczne poprawienie i ponowne pomalowanie. Nawet, jeśli początek nowego dnia nie zapowiada ważnego spotkania, makijaż permanentny brwi pomoże utrzymać pewność siebie. Współczesny rytm życia nie pozwala odwiedzać kosmetologa, co miesiąc. Kobiety cierpią na ciągły brak czasu. Właściwie wykonana procedura w salonie będzie widoczna, przez co najmniej rok.

Makijaż permanentny brwi – co to jest?

Makijaż permanentny (tatuowanie) brwi to jest szczególna metoda mikropigmentacji skóry, mająca za zadanie poprawienie wyglądu brwi. W niektórych przypadkach takich jak urazy, przebyte choroby brwi przybierają kształt asymetryczny. Makijaż permanentny sprawdzi się doskonale, korygując nieprawidłowości i usuwając mankamenty.

Podczas konsultacji z linergistką można samodzielnie wybrać harmonijny kształt i odpowiedni odcień brwi pasujący do swojego wyglądu. Niestety, przypadki braku włosów w okolicy brwi nie są rzadkie. Wtedy makijaż permanentny rozwiązuje problem, ponieważ zachowuje on efekt estetyczny 24 godziny na dobę, w przeciwieństwie do ołówka.

Technika makijażu permanentnego brwi

Makijaż permanentny brwi można wykonać na trzy sposoby:

 • Technika cieniowania – daje efekt mocnego makijażu
 • Technika włoskowa – pojedyncze wrysowane włoski w bliskiej odległości dają naturalny efekt
 • Technika mieszana – czyli połączenie: cień i włoski, odpowiednia dla kobiet, które mają bardzo rzadkie brwi lub nie mają włosków na łukach brwiowych.

Makijaż permanentny brwi – technika włoskowa

Technika włoskowa jest zalecana dla tych, którzy mają problem z gęstością brwi. Linergistka rysuje włosy pojedynczo, wypełniając puste miejsca na skórze. Technika (pióro) pomaga podkreślić naturalny kształt brwi, uwydatniając przejrzystość linii i głębię kolorów. Pigment nakłada się delikatną techniką wtapiania, która może być albo jasna, albo głębsza w nasyceniu, w zależności od pożądanego rezultatu. Im kobieta posiada więcej brwi tym lepszy efekt końcowy. Jest to makijaż delikatny i doskonale sprawdza się u pań, które, na co dzień nie wykonują mocnego makijażu.

Makijaż permanentny brwi – technika cieniowania

Technika cieniowania, polega na tym, że po zakończonej procedurze brwi kobiety wyglądają jakby były pomalowane cieniem. Niektóre kobiety obawiają się  tej techniki, ponieważ efekt makijażu jest bardzo wyrazisty i kojarzy się z ciężkim i wyrafinowanym make-upem. Jednak obecnie tak ostrych metod się nie wykonuje, teraz efekt końcowy jest subtelnym cieniem tylko podkreślającym linię brwi.

Makijaż permanentny brwi – technika mieszana (hybrydowa)

Technika mieszana łączy dwa pierwsze wspomniane powyżej. Ta technika jest idealna dla tych, którzy mają mało włosków na brwiach lub nie mają ich wcale. Metoda wizualnie wypełnia brwi włosami, a jednocześnie daje lekki efekt barwienia.

Czy procedura wykonywania makijażu permanentnego brwi jest bolesna?

Podczas procedury makijażu permanentnego brwi pigment jest wstrzykiwany do skóry na głębokość ułamka milimetra za pomocą specjalnej igły. Proces ten nie powoduje ostrego bólu i jest łatwo tolerowany. W przypadkach, w których klientka ma niski próg bólu, linergistka zaoferuje wysokiej, jakości znieczulenie, które pomoże uczynić ten proces całkowicie bezbolesnym. W makijażu permanentnym stosuje się znieczulenie aplikacyjne, które nakłada się na skórę w postaci żeli lub kremów, bez zastrzyków. Okres powrotu do pełnej sprawności po zabiegu jest dość krótki. Przy odpowiedniej pielęgnacji procesy regeneracyjne skóry właściwej są aktywowane, a zraniona skóra szybko się goi.

Makijaż permanentny brwi – przeciwwskazania

Istnieje wiele chorób, w których procedura jest bezwzględnie przeciwwskazana:

 • HIV, AIDS
 • Choroby dermatologiczne w ostrej fazie
 • Opryszczka
 • Zespół astmatyczny
 • Choroby zakaźne
 • Niskie krzepnięcie krwi
 • Cukrzyca
 • Choroby przenoszone drogą płciową
 • Ciąża
 • Zaburzenia neuropsychiatryczne
 • Padaczka
 • Choroby onkologiczne w fazie aktywnej.

Makijaż permanentny brwi – przed i po

Aby proces przebiegał sprawnie i bez komplikacji, ważne jest przestrzeganie kilku warunków:

 • Wykluczyć antybiotyki na dwa tygodnie przed zabiegiem i dwa tygodnie po.
 • Dzień przed zabiegiem nie można spożywać alkoholu i na kilka godzin przed zabiegiem zrezygnować z kawy.
 • Specjaliści zalecają, aby nie iść do solarium na kilka dni przed zabiegiem i trzy tygodnie później.

Aby skóra jak najszybciej wygoiła się po nakłuciach nie można zapomnieć o środkach ostrożności. Pierwszego dnia, powierzchnię skóry należy przetrzeć wacikiem z produktem zalecanym przez linergistkę. Nie opalać się przez dwa lub trzy tygodnie i nie stosować kolorowych kosmetyków przez jeden lub dwa tygodnie, aby nie wywołać infekcji. W ciągu pierwszych 7-10 dni po zabiegu zrezygnować z intensywnego wysiłku fizycznego.

Jeśli w miejscach makijażu permanentnego brwi pojawi się suchość skóry można ją posmarować odżywczym kremem lub specjalnym hipoalergicznym kremem nawilżającym, zaprojektowanym specjalnie do pielęgnacji świeżego makijażu permanentnego. Korzystając z usług w profesjonalnym salonie, który posiada najnowszy sprzęt Permanent Make-Up Medika i doświadczonych linergistów, nie trzeba się obawiać dolegliwości bólowych i komplikacji po zabiegu makijażu permanentnego brwi.

Urządzenie Permanent Make-Up Medika wyposażone jest w mikroprocesor, którego zadaniem jest dostarczanie do skóry pigmentu z taką samą ilością i częstotliwością nakłuć. Igła pracuje z dużą mocą i wysoką częstotliwością ograniczając w znacznym stopniu ewentualne uszkodzenia skóry. Linergistka przy użyciu tego sprzętu wykonuje równą linię nakłuć i efekt końcowy makijażu permanentnego brwi jest zawsze zadowalający.

Urządzenia do makijażu permanentnego brwi znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/31-urzadzenia-do-makijazu-permanentnego