Infuzja tlenowa – co to jest?

Infuzja tlenowa należy do najczęściej stosowanych zabiegów medycyny estetycznej. Jest to całkowicie bezbolesny oraz bezpieczny i nieinwazyjny zabieg stosowany w celu odmłodzenia skóry. Metoda ta opiera się na technologii z wykorzystaniem tlenu pod ciśnieniem, który ma za zadanie dotrzeć do najgłębszych warstw skórnych, aby dostarczyć im niezbędne składniki odżywcze. Tlen znajduje się w kapsułkach, które są dobierane w sposób indywidualny do rodzaju skóry oraz do jej potrzeb. Ampułki zawierają kwas hialuronowy, który łączy włókna kolagenowe  i elastynę, dzięki czemu skóra jest ujędrniona, gładka i młodziej wygląda. Infuzja tlenowa jest zabiegiem bardzo skutecznym i długotrwałym, a rezultaty można zobaczyć praktycznie po pierwszej aplikacji serum.

Infuzja tlenowa – dlaczego warto wykonać zabieg?

Zabieg warto wykonać głównie ze względu na jego długotrwałe rezultaty. Ważne jest w nim odpowiednie dotlenienie skóry na wszystkich jej poziomach, a to z kolei sprzyja zdrowiu i pięknemu wyglądowi. Jak wiadomo skóra z upływem lat starzeje się, wysusza, jest mniej elastyczna, a co za tym idzie powstają liczne i mało estetyczne zmarszczki. Najważniejsze jest aby skóra przez cały czas dostawała odpowiedni poziom tlenu we wszystkich nawet tych najgłębszych warstwach, same kremy niestety nie są aż tak skuteczne i działają tylko na powierzchni skóry. Dzięki infuzji tlenowej skóra zyskuje swój naturalny, piękny wygląd, a co za tym idzie mniej się starzeje i bardziej poprawia się jej wygląd. Skóra po zabiegu staje się zarówno odżywiona, nawilżona, jak i wygląda młodziej, nawet w najgłębszych warstwach komórkowych. Zabieg powala również na odżywienie i tonizowanie wszystkich warstw skóry.

Dla kogo zabieg jest odpowiedni?

Infuzja tlenowa może być stosowana u wszystkich, którzy chcieliby poprawić i bardziej dotlenić swoja skórę. Nie ważny jest ani wiek, a tym bardziej płeć. W przypadku osób młodych, nastolatków taki zabieg wykonywany jest bardziej jako profilaktyka, która opóźnia procesy starzenia się skóry, natomiast u osób dorosłych jest to powrót do lepszej kondycji skóry i wygładzenie powstających zmarszczek. Zabieg pozwala na otrzymanie zadowalających efektów w każdym wieku, a efekty można zauważyć już p pierwszym zastosowaniu. Zabieg jest pewnego rodzaju alternatywą dla dobrze znanego już botoksu, jeśli ktoś boi się bólu i zastrzyków to infuzja tlenowa jest jak najbardziej dla niego.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu infuzji tlenowej

Głównymi wskazaniami do wykonania tego typu zabiegu są:

 • złe ukrwienie skóry,
 • przebarwienia skórne,
 • zmarszczki w okolicach oczu,
 • wymodelowanie i poprawa konturów twarzy,
 • stany zapalne skóry,
 • trądzik,
 • wypełnienie cienkich linii zmarszczek na czole,
 • łuszczyca i egzema,
 • głębokie nawilżenie skóry w najgłębszych jej obszarach,
 • obwisła i mało elastyczna skóra,
 • wrażliwa skóra.

Infuzja tlenowa jest również polecana jako kuracja łagodząca po przeprowadzanych zabiegach kosmetycznych, jak również może być zalecana jako zabieg profilaktyczny i pielęgnacyjny, który ma za zadanie poprawić wygląd i kondycje skóry.

Przeciwwskazania do zabiegu infuzji

Ponieważ infuzja tlenowa jest nieinwazyjnym zabiegiem, jedynymi przeciwwskazaniami do jej wykonania może być:

 • ciąża,
 • karmienie piersią,
 • uczulenie,
 • zapalenia skórne będące w trakcie leczenia,
 • różnego rodzaju alergie skórne,
 • opryszczka.

Infuzja tlenowa – jak wygląda zabieg?

Infuzja tlenowa polega na wprowadzeniu pod skórę przy pomocy specjalnych urządzeń czystego i sprężonego tlenu. Dzięki sprężeniu tlen dostaje się razem z substancjami zawartymi w kapsułkach serum do najgłębszych warstw skórnych. Ampułki zawierają zarówno witaminy, antyoksydanty, kwas hialuronowy oraz retinol, wszystko te składniki muszą być dobrane w sposób indywidualny dla każdej osoby decydującej się na przeprowadzenie zabiegu. Infuzja tlenowa tak naprawdę wykorzystuje dwie metody. Pierwszą z nich jest terapia tlenem, której zadaniem jest wniknięcie jak najgłębiej w skórę, aby poprawić jej regenerację oraz przemianę materii. Druga metoda polega na wprowadzeniu do skóry bardzo silnie skoncentrowanych składników odżywczych, które mają za zadanie odżywić i ujędrnić skórę od środka, aby na zewnątrz wygląda na młoda i zdrową.

Urządzenie do infuzji tlenowej

Do przeprowadzenia bezpiecznego zabiegu infuzji tlenowej wykorzystuje się tylko i wyłącznie najlepszy sprzęt, np. firmy MEDIKA.

Wszystkie wyżej wymienione urządzenie do infuzji tlenowej wykorzystywane są w przeprowadzeniu zabiegu infuzji tlenowej. Aby zabieg został przeprowadzony prawidłowo nie wystarczy tylko dobry sprzęt, należy również zwrócić uwagę na doświadczenie osoby, która zabieg będzie wykonywać.

Ile utrzymują się efekty?

Efekty po wykonaniu infuzji tlenowej można zauważyć zaraz po pierwszym wstrzyknięciu serum, a ładny i młody wygląd skóry utrzymuje się przez kilka tygodni. Terapia tlenem jest zalecana do stosowania jeden raz w tygodniu przez okres sześciu tygodni. Później dla utrzymania efektu młodej i jędrnej skóry zabieg powinien być przeprowadzany raz w miesiącu.

Infuzja tlenowa – koszt

Koszt przeprowadzenia zabiegu infuzji tlenowej zależy od kondycji skóry, i od miejsca w którym ma zostać wykonany. Ceny kształtują się od 200 do 350 złotych, za jeden zabieg, jeśli weźmiemy serię wtedy koszt ulegnie podwyższeniu. Pod uwagę należy również wziąć gabinet kosmetyczny w którym ma być wykonany zabieg i doświadczenie lekarza, ponieważ te czynniki również mają znaczenie jeśli chodzi o cenę.