Wraz z wiekiem zmienia się tkanka skóry, zwłaszcza na twarzy. Zwisanie skóry prowadzi do powstawania nieatrakcyjnych zjawisk: obwisłe policzki, głębokie zmarszczki, fałdy nosowo-wargowe, ciemne kręgi pod oczami. Miliony ludzi chcą wyglądać młodo, ale tylko nieliczni uciekają się do pomocy chirurgów plastycznych z powodu ryzyka związanego z operacją. Nadzieje na napięcie skóry twarzy, ciała bez ryzyka zdrowotnego związanego z operacją, stały się rzeczywistością. Uczynienie twarzy młodszą i bardziej atrakcyjną można uzyskać w salonie kosmetologicznym za pomocą ultradźwiękowego liftingu twarzy HIFU. Efekt zabiegu HIFU utrzymuje się przez 2 lata.

Czym jest niechirurgiczny lifting HIFU?

Ultradźwiękowy lifting HIFU (wysoko skoncentrowanej wiązki energii) jest techniką przeznaczoną dla tych, którzy nie są gotowi na operację plastyczną, ale chcieliby osiągnąć napięcie skórę. Nowa metoda liftingu skóry za pomocą ultradźwięków na urządzeniu HIFU umożliwiła przeniesienie zabiegu związanego z chirurgią plastyczną na obszar kosmetologii terapeutycznej.

W większości technik liftingu stosowane są efekty termiczne, które wpływają tylko na powierzchowne warstwy skóry, i nie jest możliwe sięgnięcie do głębszych warstw tam, gdzie występują problemy. Wraz z pojawieniem się napinania/naciągania skóry ultradźwiękami, możliwe jest teraz skierowanie energii na różne niezbędne głębokie warstwy. Zabieg HIFU nie wymaga zastrzyków ani operacji. Podczas zabiegu, pod wpływem fal ultradźwiękowych, aktywowana jest synteza nowych włókien kalogenu i elastyny, co zapewnia lifting twarzy. 20% wyniku pojawia się natychmiast po zabiegu. W zależności od rodzaju skóry ostateczny wynik staje się zauważalny w ciągu 3-6 miesięcy.

Co oznacza efekt liftingu HIFU?

Warstwa włókien elastyny i kolagenu, pokrywa mięśnie twarzy. W rzeczywistości jest to rama, która zapewnia wyraźny owal twarzy. Wraz z wiekiem pogarsza się funkcja napinania mięśni: rozciągają się włókna kolagenowe, a naturalny szkielet unosi się, następuje zwiotczenie skóry i innych tkanek miękkich twarzy i ciała. W rezultacie następuje opuszczenie brwi, policzków, pojawienie się nadmiaru skóry powieki, deformacja i utrata przejrzystości owalu twarzy, pojawienie się drugiego podbródka, fałdy nosowo-wargowe, luźne tkanki podskórne.

Aby przywrócić wyraźny owal twarzy, konieczne jest zmniejszenie objętości i przesunięcie warstwy mięśniowej w górę. Przed pojawieniem się liftingu ultradźwiękami było to możliwe tylko w przypadku chirurgicznych zabiegów z zastosowaniem znieczulenia ogólnego. Głębokość penetracji impulsu ultradźwiękowego podczas zabiegu wynosi do 5 mm. W porównaniu z innymi technikami, które wpływają na głębokość zaledwie 1,5 mm, jest to rodzaj przełomu w kosmetologii, porównywalny pod względem skuteczności tylko z metodami chirurgii plastycznej.

W jaki sposób wykonuje się nieinwazyjny lifting HIFU?

Procedura liftingu odbywa się za pomocą urządzenia HIFU, które posiasa zdolność do działania na ściśle określonej głębokości bez wpływu na otaczające tkanki, w tym momencie tkanka jest podgrzewana do 60-70 ° C. Czujnik tworzy na określonej głębokości oryginalne linie z punktów termoagulacji znajdujących się w tej samej odległości od siebie, kompresuje i redukuje włókna kolagenowe, a także aktywuje tworzenie nowych włókien elastyny i rozpoczyna proces neokolagenezy. Pozwala to uzyskać efekt trójwymiarowego zagęszczenia objętości we wszystkich warstwach miękkich tkanek twarzy. Lifting HIFU nie jest bolesny.

Przed zabiegiem specjalista nakłada żel chłodzący na skórę, a następnie dokonuje starannego oznaczenia obszaru zabiegu, po którym następuje efekt ultradźwięków. W tym przypadku pacjent czuje się komfortowo i może tylko odczuwać ciepło, lekkie mrowienie i napięcie skóry. Napięcie i natychmiastowe zagęszczenie skóry zapewniają dwa czynniki: obkurczenie tkanek i skuteczny remodeling kolagenu, ruch tkanek w górę w wyniku ucisku i zmniejszenie długości włókien kolagenowych z ogrzewania. Czas trwania zabiegu wynosi 30-60 minut. Dla wielu klientów efekt jest odczuwany natychmiast, ale końcowy rezultat w procesie przebudowy i odnowy kolagenu wzrasta w ciągu 3-6 miesięcy. Zabieg liftingu ultradźwiękowego HIFU wykonuje się najczęściej raz (w ciągu 2-3 lat 1 raz).

Jakie obszary mogą być objęte niechirurgicznym liftingiem HIFU?

Zabiegi często odbywają się nie tylko na twarzy, ale także na szyi, dzięki czemu nie ma ostrego kontrastu po zakończeniu procedury. Efekty zabiegu HIFU odnoszą się nie tylko do korygowania istniejących problemów, ale także w celu zapobiegania opadaniu tkanek miękkich. Możliwe jest również wykonanie niechirurgicznego liftingu szyi.

Wskazania do liftingu ultradźwiękowego HIFU:

 • Deformacja i utrata jędrności owalu twarzy (opadanie grawitacyjne).
 • Zmniejszenie gęstości skóry i struktur podskórnych twarzy i ciała.
 • Pogłębienie fałdów nosowo-wargowych.
 • Zmarszczki na czole, szyi, okolicach oczu.
 • Opadanie policzków i kącików ust.
 • Opadanie górnej powieki i obniżenie brwi.
 • Fałdy marionetki w kącikach ust.
 • Drugi podbródek: opadanie i zwiotczenie skóry pod brodą i na szyi.
 • Zapobieganie zmianom skórnym twarzy i szyi związanych z wiekiem.

Jakie są korzyści z procedury HIFU?

Technologia ultradźwiękowa liftingu skóry za pomocą urządzenia HIFU nie ma analogów. Jedyna procedura, która wpływa na głębokość do 4,5 mm i dociera do warstwy tkanki łącznej. Ultradźwiękowy lifting HIFU doskonale łączy się z innymi technologiami sprzętowymi, ponieważ ma swój własny punkt zastosowania i służy do przywracania konturów twarzy, a także pomaga poprawić koloryt skóry i wygładzić zmarszczki.

Na przykład procedura ta jest odpowiednia dla pacjentów, którzy mają cienką, suchą skórę, trądzik różowaty, zanik tkanki tłuszczowej itp. Nieoperacyjny lifting jest optymalnym rozwiązaniem dla pacjentów, którzy chcą wyglądać młodo, ale nie decydują się na chirurgię plastyczną. Ultradźwiękowy lifting HIFU jest jedną z najbezpieczniejszych i najbardziej znanych metod nowoczesnej kosmetologii estetycznej.

Efekty HIFU

Procedura aparatów ultradźwiękowych HIFU jest zwykle przeprowadzana raz, ale w jednej sesji pacjent może uzyskać niesamowity wynik – oto efekty zabiegu HIFU:

 • Technologia HIFU działa od wewnątrz na zewnątrz i pomaga napiąć skórę twarzy, szyi i dekoltu.
 • Wyraźny efekt przeciwstarzeniowy
 • Napinanie i zagęszczanie miękkich tkanek twarzy, przywracanie poprzedniego konturu twarzy
 • Podnoszenie policzków
 • Podnoszenie brwi i górnych powiek.

Bezpieczeństwo i wydajność liftingu ultradźwiękowego HIFU

Efekty ultradźwiękowe są dobrze zbadane i szeroko stosowane we wszystkich dziedzinach medycyny. Ludzie ufają ultradźwiękom, ponieważ są powszechnie stosowane i prawie pozbawione skutków ubocznych. Parametry bezpiecznej ekspozycji dla każdej twarzy i strefy ciała są programowane w samym urządzeniu.

Ponadto bezpieczeństwo i skuteczność ultradźwiękowego liftingu potwierdzają liczne badania przedkliniczne i kliniczne przeprowadzone w znanych klinikach i ośrodkach badawczych. Efekty zabiegu HIFU miały miejsce u 89% pacjentów i zwiększały się w ciągu 90 dni po zabiegu. Jest to tak znaczące, że po raz pierwszy w swojej historii ta technologia sprzętowa uzyskała rejestrację FDA w kategorii „Lifting”, która okazała się procedurą skuteczną i bezpieczną.

Co oznacza skuteczny, bezpieczny lifting skóry HIFU?

 • Technologia pozwala na korektę wszystkich obszarów twarzy.
 • Możliwość ekspozycji na ultradźwięki dokładnie na głębokości, na której jest potrzebna: tkanka tłuszczowa, tkanka łączna, głębokie warstwy skórne napinają się bez uszkadzania powierzchni skóry.
 • Komfort zabiegu, brak bólu i wysoki procent skuteczności.
 • Możliwość powrotu do obowiązków zawodowych i domowych natychmiast po zabiegu.
 • Brak blizn.
 • Możliwość uzyskania wyniku po 1 zabiegu. Natychmiast po zabiegu odczuwane jest napięcie skóry.
 • Możliwość wykonania zabiegu o każdej porze roku.
 • Bezpieczeństwo liftingu ultradźwiękowego dla wszystkich rodzajów skóry.