Każda kobieta chce być zawsze piękna i zadbana. Nie zawsze jednak jest to możliwe: kosmetyki szybko się zmywają i makijaż wymaga ciągłej korekty. Dotyczy to zwłaszcza szminki i ołówka – kolor ust nie zawsze jest taki jaki był zakładany. Rozwiązanie tego problemu jest łatwe, tzn. wykonanie makijażu permanentnego ust – zabieg trwały i bezpieczny. Dzięki tej procedurze można wizualnie powiększyć usta, wyrównać małą asymetrię i zamaskować wady. Jednocześnie usta zachowają najbardziej naturalny wygląd. Makijaż permanentny ust jest bezpieczną procedurą. Wykonywany jest za pomocą specjalnego urządzenia z dwiema lub z jedną głowicą, aby zminimalizować ryzyko obrzęku i zaczerwienienia. Należy ściśle przestrzegać zaleceń linergistki, co do przygotowania się do zabiegu i pielęgnacji ust.

Korzyści osiągane z wykonania makijażu permanentnego ust

Makijaż permanentny ust jest jedną z popularnych procedur stosowanych przez współczesne kobiety. Z tego powodu nie trzeba nosić lusterka i malować ust po kolejnej filiżance kawy. Ponadto wynik procedury daje pewność siebie i znacznie poprawia urodę. Procedura ma kilka zalet. Najważniejszą rzeczą jest atrakcyjny wygląd ust, zawsze i wszędzie, czy to na plaży, na basenie czy w saunie. Dodatkowo makijaż permanentny pozwala na zmianę kształtu ust, nadanie im objętości, jeśli to konieczne (poprzez narysowanie konturu nieco wyższego niż naturalny lub poprzez zastosowanie kilku odcieni), przywraca młodość i nasycenie kolorów, pozwala ukryć różne defekty warg.

Efekty po zakończonej procedurze makijażu permanentnego ust

Przy makijażu permanentnym pigment jest wstrzykiwany w skórę na niewielką głębokość. Średnia głębokość nakłucia wynosi 2 mm, co zapewnia trwałość wzoru i jego odporność na wpływy zewnętrzne. Przy odpowiedniej pielęgnacji ust efekt utrzymuje się do 3 lat. Jednak trwałość makijażu permanentnego zależy, od jakości pigmentu, cech skóry i wpływu czynników zewnętrznych.

Po pierwsze, warto zauważyć, że tatuowanie może wizualnie zwiększyć i nadać objętości cienkim wargom. Jest o wiele bezpieczniejsze i bezbolesne niż powiększanie ich za pomocą różnych leków. Po drugie, niektóre kobiety wraz z upływem lat skarżą się na taki problem jak opadanie kącików ust. To nadaje twarzy smutny wygląd, więc chęć zmiany takiej wady jest naturalna. Makijaż permanentny ust w tym przypadku to idealne rozwiązanie.

Po trzecie, korzystając z tej procedury, można nadać swoim ustom pożądany kolor lub podkreślić kontur. Paleta odcieni zawiera delikatne odcienie, nieco ciemniejsze niż naturalne, a także jaśniejsze, bardziej nasycone. Niemniej jednak lingristki najpierw zalecają wykonanie neutralnego koloru, aby usta były bardziej wyraziste.

Makijaż permanentny ust

Makijaż permanentny ust – technika:

Istnieje kilka technik wykonywania makijażu permanentnego. Wybór zależy od oczekiwanego rezultatu.

  • Aby nadać wyrazistości konturowi ust, linergistka zastosuje technikę „kontur z piórem”. Używa pigmentu, który pasuje do odcienia warg i koloru skóry. Przy nakładaniu pigmentu może wystąpić wizualne powiększenie warg. Ten rodzaj makijażu jest wybierany najczęściej, ponieważ w rezultacie wygląda naturalnie. Efekt ten uzyskuje się dzięki płynnemu przechodzeniu od konturu do neutralnego koloru warg, dzięki czemu kolor może być bardziej nasycony.
  • Technologia bez konturów (akwarela). Technika polega na zastosowaniu pigmentu do rysowania konturu warg i wtapiania naturalnych odcieni. Ta technika jest odpowiednia dla młodych kobiet. Linergistka używa pigmentu jak najbliżej naturalnego odcienia.
  • Pełne wypełnienie kolorem. Alternatywną nazwą tej techniki jest „efekt szminki”. Z jego pomocą linergistka mocno maluje całą powierzchnię warg. Metoda ta nadaje się do dwóch przypadków: kobiet po 40 roku życia, a także do maskowania blizn i podobnych wad warg.
  • Istnieje również technika 3D, która jest rzeczywiście podobna do konturu z piórem. Ale można użyć pigmentów o różnych kolorach. Ten rodzaj makijażu permanentnego ust jest uważany za najpiękniejszy, ponieważ usta naprawdę się zmieniają. Jeśli chodzi o samą procedurę, linergistka maluje skórę powyżej górnej i dolnej wargi, używając jasnego odcienia. W ten sposób uzyskuje się ledwo zauważalny kontur światła, który poprawia kontrast i wizualnie odświeża twarz. Następnie stosuje się różne odcienie w tym samym czasie, aby uzyskać efekt odprężenia ust. Jest to konieczne, aby stworzyć piękny efekt. Warto zauważyć, że kolorystyka makijażu permanentnego ust do makijażu z efektem 3D jest bardzo zróżnicowana. Można wybrać odcienie, od delikatnych, naturalnych, po jasne i bogate odcienie.

Obecnie istnieją dwie metody stosowania makijażu permanentny ust:

  • Sprzęt, w którym specjalny silnik elektryczny napędza igłę.
  • Ręczny, w którym igła jest napędzana ręką specjalisty.

Teraz najpopularniejszym sposobem jest sprzęt Medika – Permanent Make-Up, z mikroprocesorem Precise Injection Counting (PIC), dzięki któremu nakłucia igłą następują z tą samą częstotliwością, wprowadzając w usta tą samą ilość pigmentu. Zastosowanie takiego narzędzia zapewnia maksymalną dokładność aplikacji i minimalne uszkodzenia tkanek

Co trzeba wiedzieć o przygotowaniu do procedury?

Procedura nie wymaga wiele przygotowania. Dwa tygodnie przed i po makijażu permanentnym ust nie można przyjmować antybiotyków. 1-2 dni przed zabiegiem nie można korzystać z solarium. Kilka godzin przed zabiegiem nie zaleca się picia napojów zawierających kofeinę. Ponadto specjaliści zalecają przyjmowanie leków przeciwwirusowych, które zapobiegają pojawieniu się opryszczki. Przyjmowanie powinno rozpocząć się dwa do trzech dni przed zabiegiem. W sumie lek należy przyjmować przez sześć dni.

O czym trzeba pamiętać po zabiegu

Bezpośrednio po zabiegu usta mogą puchnąć, pigment nabiera jasnego odcienia. Po dwóch lub trzech dniach kolor staje się nieco blady, pojawia się ochronna skorupa. W tym czasie tkanka jest regenerowana, występuje jednolity rozkład pigmentu. Ust nie można dotykać i moczyć. Mniej więcej tydzień później wargi stają się prawie bezbarwne, tworzą wtórny film. Taki efekt utrzymuje się przez 1-2 tygodnie. Dopiero po tym efekt końcowy będzie widoczny, co będzie cieszyć kobietę, przez co najmniej dwa lata.

Pierwsze 3 dni po zabiegu – konieczne jest przyjmowanie leków na opryszczkę. W pierwszym tygodniu nie można intensywnie uprawiać sportu, używać kosmetyków dekoracyjnych. Od trzeciego do piątego dnia usta należy smarować odżywczym kremem z witaminą E, pielęgnacyjną szminką lub specjalnym hipoalergicznym kremem nawilżającym, zaprojektowanym specjalnie do pielęgnacji świeżego makijażu permanentnego.

Podczas pierwszych trzech tygodni nie można intensywnie opalać się na słońcu i w solarium. W przyszłości usta muszą być chronione przed promieniowaniem ultrafioletowym za pomocą specjalnych kosmetyków, ponieważ skóra po oparzeniu słonecznym jest intensywnie odnawiana, a pigment znika wraz z martwymi cząstkami skóry.

Makijaż permanentny ma przeciwwskazania do zabiegu takie jak:

  • Choroby zakaźne w ostrej fazie
  • Słabe krzepnięcie krwi
  • Padaczka i zaburzenia układu nerwowego
  • Cukrzyca
  • Choroby onkologiczne
  • Astma
  • Stany zapalne,
  • Niewydolność wątroby i nerek
  • AIDS, HIV, zapalenie wątroby
  • Reakcja alergiczna na pigmenty
  • Ciąża.