Piękna i zadbana cera to jeden z fundamentów dobrego samopoczucia. Jest to jedna z głównych przyczyn wyjątkowej popularności mikrodermabrazji, czyli zabiegu kosmetycznego mającego na celu ściągnięcie niechcianych warstw skóry. Ze względu na swoją skuteczność oraz nie inwazyjność mikrodermabrazja powinna znaleźć się w ofercie każdego profesjonalnego salonu kosmetycznego.

Czym jest mikrodermabrazja?

Jest to jeden z najpopularniejszych zabiegów kosmetycznych powszechnie znany jako kontrolowany mikropeeling. Nazwa zabiegu wynika z możliwości kontrolowania, czy też dopasowywania głębokość ścierania! W praktyce oznacza to możliwość usunięcia jedynie warstwy rogowej naskórka lub jeżeli istnieje taka konieczność także głębszych warstw skóry. Możliwość określenia stopnia głębokości ścierania jest podstawową cechą odróżniającą mikrodermabrazję od tzw. klasycznej dermabrazji.

Właśnie z tego względu zabieg ten stał się niezwykle popularny zarówno wśród poszukujących poprawy stanu zdrowia skóry klientek, jak i wśród kosmetyczek. Zdecydowanie się na urządzenie skutkuje możliwością zaoferowania klientkom szeregu korzystnych zmian. Kontrolowany peeling prowadzi nie tylko do poprawy estetyki naskórka, czy też poprawy jego zdrowia, ale również do polepszenia zdolności skóry do wchłaniania składników odżywczych. Tym samym zabieg daje doskonałą podstawę do dalszych zabiegów pielęgnacyjnych skóry.

Prowadzący zabieg może wykorzystać urządzenie do mikrodermabrazji m.in. na:

  • twarzy,
  • dekolcie,
  • szyi,
  • plecach.

Korzyści z zabiegu mikrodermabrazji

W rezultacie zabiegu skóra poprawia swój koloryt oraz elastyczność. Dodatkowo usunięcie warstwy naskórka przyczynia się do zmniejszenia widoczności zarówno płytkich zmarszczek, jak i przebarwień oraz blizn. Kolejnym skutkiem wpływającym na poprawę estetyki skóry jest odblokowanie porów oraz usunięcie znajdujących się na skórze zaskórników. Warto nadmienić, że kontrolowany mikropeeling przyczynia się do poprawy ukrwienia skóry oraz do zwiększenia produkcji kolagenu. Oznacza to, że zabieg sprawdzi się idealnie zarówno w przypadku osób mających zdrową i elastyczną skórę, jak i wśród osób zmagających się z takimi zaburzeniami skóry jak m.in.:

  • trądzik,
  • przebarwienia,
  • blizny,
  • rozszerzone pory,
  • płytkie zmarszczki,
  • rozstępy,
  • cellulit.

Profesjonalne urządzenie do mikrodermabrazji

Tak, jak zostało napisane urządzenie do mikrodermabrazji to jeden ze sprzętów, który powinien znaleźć się w każdym salonie kosmetycznym. W dużej mierze wynika to z ciągłego postępu w zakresie oferowanych usług kosmetycznych. Obecnie zabieg mikrodermabrazji stał się, ze względu na swoją skuteczność, jednym z najczęściej wykonywanych zabiegów w salonach.Warto zwrócić uwagę, że obecnie salon kosmetyczny może nabyć trzy różne typy urządzenia do wykonywania zabiegu mikrodermabrazji. Salon może się zaopatrzyć w urządzenie do mikrodermabrazji diamentowej, korundowej lub tlenowej. Różnica pomiędzy poszczególnymi typami urządzeń a tym samym zabiegów, opiera się o materiał użyty do złuszczania naskórka.

W przypadku mikrodermabrazji diamentowej mowa o usłudze złuszczania naskórka za pomocą głowicy pokrytej naturalnymi lub syntetycznymi diamentami. W przypadku wersji korundowej mamy do czynienia z głowicą pokrytą tlenkiem glinu znanym również jako korund. W odmianie tlenowej naskórek złuszczany jest za pomocą soli fizjologicznej oraz tlenu. Oczywiście salon kosmetyczny nie musi oferować każdego z trzech rodzajów mikrodermabrazji, ale odmiana polegająca na złuszczanie naskórka za pomocą głowicy diamentowej jest najpopularniejszym i najrozsądniejszy rozwiązaniem. Ponadto z ekonomicznego i praktycznego punktu widzenia warto zdecydować się na nabycie wielofunkcyjnego urządzenia, które oprócz zabiegu mikrodermabrazji będzie umożliwiało wykonanie szeregu innych zabiegów kosmetycznych. Może to być m.in.:

  • zabieg z wykorzystaniem ultradźwięków,
  • zabieg z wykorzystaniem fal radiowych,
  • mezoterapia bezigłowa,
  • peeling kawitacyjny.

Cena urządzenia

Cena profesjonalnego urządzenia do mikrodermabrazji będzie uzależniona m.in. od producenta, rodzaju dermabrazji (diamentowa, korundowa, tlenowa), czy też od ilości dodatkowych modułów pozwalających na przeprowadzenie dodatkowych zabiegów. Ceny najtańszych profesjonalnych urządzeń rozpoczynają się od 2000 – 3000 złotych. Należy jednak pamiętać, że znacznie lepszym rozwiązaniem są wspomniane wyżej modułowe urządzenia wielofunkcyjne. W zależności od ilości modułów pozwalają one na wykonanie od kilku do nawet kilkunastu różnych zabiegów kosmetycznych. W zależności od klasy i funkcji cena takiego urządzenia waha się od 7000 do 25000 złotych. Niemniej jednak jest to znacznie mniejszy wydatek niż kupno wielu osobnych urządzeń. Pozwala to również na lepsze wykorzystanie przestrzeni, dzięki czemu salon wygląda nowocześniej i profesjonalniej.