Jak ważne jest czyste powietrze w twoim otoczeniu?

W dobie obecnego rozwoju znacząco wzrasta ilość pyłów, kurzu, szkodliwych cząsteczek w powietrzu. Unoszące się w powietrzu zanieczyszczenia wpadają do naszych domów i mieszkań. Warto zwrócić uwagę, że w pomieszczeniach prowadzimy większość naszego życia. Przebywanie w pokoju, gabinecie z nieoczyszczonym powietrzem prowadzi do rozwoju lub nasilenia się alergii, wpływa również na ogólne samopoczucie, może powodować zaczerwienienie oczu czy bóle głowy.

Czyste powietrze sprawia lepsze funkcjonowanie ludzkiego organizmu oraz poprawia komfort życia, dlatego warto zadbać, również w tym aspekcie, o przestrzeń w której często przebywamy.

Co znajduje się we wdychanym przez człowieka powietrzu?

Najbardziej powszechnym związkiem znajdowanym w zanieczyszczonym powietrzu jest amoniak. W codziennym życiu może służyć do usuwania zanieczyszczeń z dywanów, tapicerki, piekarnika elektrycznego, wanny czy umywalki. Unoszący się w powietrzu ma negatywny wpływ na organizm człowieka. Kolejną substancją jest rakotwórczy benzen, który wykorzystuje się do produkcji farb lub lakierów. Podobne wykorzystanie i oddziaływanie na człowieka ma ksylen.

Następnie w powietrzu można znaleźć formaldehyd, który towarzyszy nam w życiu codziennym, ponieważ jest używany do produkcji paneli podłogowych, dywanów, tapet ściennych, materiałów izolacyjnych, mebli z płyty wiórowej. Ponadto można wykryć również substancje smoliste pochodzące z fabryk, zakładów produkcyjnych, aut, ale także powszechnie występującą nikotynę zawartą w wyrobach papierosowych.

Jak oczyścić powietrze?

Najprostszym sposobem jest wietrzenie domu czy mieszkania. Jednak nie jest to idealne rozwiązanie, ponieważ wraz z powietrzem, z zewnątrz, dostają się do środka pył, kurz, opary spalin, dym oraz inne szkodliwe zanieczyszczenia. Doskonałym pomysłem jest zaopatrzenie się w sterylizator powietrza, który efektywnie i dokładnie usunie z powietrza niechciane i szkodliwe substancje.

Sterylizator powietrza – najskuteczniejszy sposób

Sterylizator powietrza skutecznie i dokładnie oczyszcza powietrze z zanieczyszczeń oraz drobnoustrojów. Sterylizator tunelowy UV-C przy jednoczesnym oczyszczaniu powietrza, zapewnia jego dezynfekcję. W konsekwencji jest idealnym rozwiązaniem zarówno w domu jak i w gabinetach lekarskich, kosmetycznych, na salach operacyjnych. Ma również zastosowanie w przemyśle gastronomicznym i spożywczym a także w szkołach i przedszkolach.

Prezentowany sterylizator wykorzystuje technologię lamp UV-C. Ich działanie polega na tym, iż oczyszczane powietrze jest poddawane naświetlaniu promieniami UV-C, które całkowicie pozbywają się bakterii i drobnoustrojów. Emitowane promieniowanie ma zakres od 100 do 280 nanometrów, przy czym sterylizator tunelowy UV-C Medika Poland wykorzystuje falę o długości 253,7 nanometrów.

Jak działa sterylizator powietrza

Tunelowy sterylizator powietrza u swojej podstawy posiada otwory, za pomocą których powietrze, wymagające oczyszczenia, jest zasysane do środka urządzenia. W tej podstawie znajduje się również filtr węglowy, którego zadaniem jest oczyszczenie powietrza z kurzu, pyłu i innych stałych substancji a także nieprzyjemnych zapachów. Powyżej podstawy znajdują się lampy UV-C, które eliminują bakterie i drobnoustroje.

Powietrze wędruje w górę tunelowego sterylizatora w celu efektywnego oczyszczenia powietrza, a dzieje się to przy pomocy wentylatora znajdującego się u nasady sterylizatora. Powietrze pozbawione wszelkich szkodliwych substancji i zapachów wydobywa się poprzez otwory znajdujące się na froncie sterylizatora.

Zalety tunelowego sterylizatora powietrza UV-C

W pierwszej kolejności należy zwrócić uwagę na dwuetapowe czyszczenie, które zapewnia wysterylizowane powietrze. Ponadto urządzenie posiada nieszkodliwy filtr węglowy, który ulega oczyszczeniu podczas działania sterylizatora. W skutek oczyszczania powietrza nie powstają produkty szkodliwe dla człowieka, dlatego może być używany w pomieszczeniu, w którym przebywają ludzie. Dodatkowo została zapewniona cicha praca urządzenia, co pozwala na używanie sterylizatora w każdym czasie, nawet przy klientach, pacjentach, gościach. Posiadanie tunelowego sterylizatora pomaga utrzymać powietrze, w najbliższym otoczeniu, wysterylizowane, co skutkuje lepszym samopoczuciem. (Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/38-sterylizator-tunelowy-uv-c)