W stronę cery idealnej – peeling wodorowy

Wiele osób marzy o gładkiej, pozbawionej niedoskonałości skórze. Często jednak oferowane produkty mające w swoim założeniu działać na skórę oczyszczająco, nie dostarczają oczekiwanych rezultatów, a by jakiekolwiek dostrzec, potrzeba ogromnej cierpliwości i w dłuższej perspektywie również grubego portfela. Tu niezwykle pomocne mogą się okazać profesjonalne zabiegi prowadzone przez wykwalifikowane gabinety kosmetyczne. Jedną z najlepszych takich procedur jest peeling wodorowy. Efekty w postaci znacznie oczyszczonej, nawilżonej skóry pojawiają się natychmiast, gdy tylko spojrzymy w lustro po zabiegu. Na czym jednak on polega?

Jak działa peeling wodorowy?

W strukturach naszej skóry, tak jak w obrębie całego organizmu, dochodzi do wytwarzania wolnych rodników. Powstają one zarówno po kontakcie z promieniami słonecznymi czy zanieczyszczeniami chemicznymi, na które narażeni jesteśmy wielokrotnie w ciągu całego dnia, jak i na skutek prowadzonej diety. Nie sposób jest ich więc uniknąć. Wpływają na pogorszenie kondycji skóry poprzez prowadzenie do uszkodzenia budujących ją komórek.

Powoduje to nie tylko powstawanie w skórze niedoskonałości i jej przetłuszczania się, ale sprawia też, że szybciej ulega ona procesowi starzenia, przez co znacznie szybciej obserwujemy jego objawy – pojawienie się zmarszczek, niezdrowy wygląd, obecne liczne naczynka i brak jędrności. W procesie peelingu wodorowego wykorzystywany jest pierwiastek o najmniejszej masie cząsteczkowej – wodór. Dostrzeżono, że ma on właściwość łączenia się z wolnymi rodnikami, a produktem tej reakcji jest powstanie zupełnie neutralnej wody, która wpływa dodatkowo na nawilżenie skóry, ponieważ jest ona głównym składnikiem, z którego zbudowane są wszystkie komórki ludzkiego organizmu i bez której ich funkcjonowanie zostaje zaburzone.

Profesjonalne urządzenie generuje cząsteczki wodoru, transportując je pod ciśnieniem w strumieniu wody, która natychmiast oczyszcza pory w skórze z zalegających w nich sebum oraz złuszczających się komórek. Wodór przenika wgłąb warstw skóry neutralizując wolne rodniki, dzięki czemu generowane przez nie procesy uszkadzające skórę, prowadzące do zaburzeń pigmentacji i nadmiernego jej starzenia, zostają zatrzymane. Dzięki systemowi, który natychmiast zbiera nadmiar wody emitowany przez urządzenie, po zabiegu nie trzeba nawet sięgać po chusteczkę. Skóra jest oczyszczona, ale też osuszona.

Kto może skorzystać z zabiegu peelingu wodorowego?

Peeling wodorowy dedykowany jest do osób w każdym wieku. Jeśli procesy starzenia się skóry nie są jeszcze widoczne, ale problemem jest skóra pełna zanieczyszczeń, które sprawiają, że jej kondycja pozostawia wiele do życzenia, peeling wodorowy może się okazać niezastąpionym rozwiązaniem. Dodatkowo, w każdym wieku prowadzi do zauważalnego ujędrnienia skóry oraz redukcji procesu jej starzenia. U osób, u których procesy te są już dostrzegalne, oprócz głębokiego oczyszczenia, zabieg zapewni również usunięcie naczynek i redukcję zmarszczek wokół oczu. Efekty płynące z leczenia może docenić więc każdy.

Jedno urządzenie, wiele funkcji

Urządzenie Hydrogen Peel wykorzystywane podczas zabiegu, wyposażone jest w 3 programy, stosowane w zależności od potrzeb każdego pacjenta. Należy do nich opisany wyżej program oczyszczania wodorowego. Drugim z nich jest Bio Lift MCT. Jego działanie polega na wykorzystaniu mikroprądu o niewielkim natężeniu, które nie jest w stanie wywołać odpowiedzi komórek nerwowych, ale stymuluje procesy regeneracji skóry, tworzenie się nowych połączeń keratynowych i w efekcie znaczne zwiększenie elastyczności skóry.

Usprawnia też wydalanie toksyn, łącznie z wolnymi rodnikami z organizmu oraz pozbywanie się nadmiaru zgromadzonej wody. Trzeci program stanowi połączenie oczyszczania wodorowego z mikroprądami Bio Lift MCT. Skierowany jest on do osób z najbardziej wymagającą skórą z zaawansowanymi oznakami starzenia. Synergizm dwóch opisanych działań sprawia, że przynosi on najlepsze rezultaty.

Podsumowania słów kilka

W ofercie rynku dostępnych jest naprawdę wiele rozwiązań, które skierowane są do osób potrzebujących rozwiązania problemu skóry pełnej niedoskonałości. Jeśli szukamy rozwiązania, które efekty przynosi bez zwłoki i oprócz oczyszczania pomaga zachować doskonałą kondycję skóry na długo, warto zawiesić wzrok na zabiegu oczyszczania wodorowego. Stanowi on kompleksowe rozwiązanie, trafiające w potrzeby niezwykle szerokiej grupy odbiorców i zdecydowanie jest godny zainteresowania.