Piękna skóra i młody wygląd twarzy to dla każdej kobiety niezwykle ważna kwestia, dlatego też nie ma się w zasadzie czemu dziwić, iż coraz większa liczba pań coraz chętniej interesuje się zabiegami z zakresu medycyny estetycznej. Jaki jednak sprzęt medyczny do pielęgnacji naszej twarzy najczęściej pojawia się w gabinetach medycyny estetycznej?

Plasma ARC

Wraz z biegiem lat skóra wokół naszych oczu zaczyna się stopniowo zmieniać, ponieważ zaczyna tracić swoją jędrność i elastyczność. Zaczynają pojawiać się na niej pierwsze zmarszczki i staje się ciemniejsza, co nie wygląda niestety zbyt estetycznie i nie dodaje uroku. To właśnie z myślą o pozbyciu się tych defektów powstało urządzenie o nazwie Plasma ARC, które służy do niechirurgicznego liftingu naszych powiek, a także do usuwania zmarszczek.

Wspomniane urządzenie wytwarza celowaną i kontrolowaną wiązkę plazmy poprzez jonizację gazów znajdujących się w powietrzu. Podczas zabiegu zostaje wytworzony niewielki łuk elektryczny, który zdolny jest oczywiście w kontrolowany sposób obkurczyć skórę w miejscu swojego działania. W trakcie trwania zabiegu dochodzi do stymulowania odbudowy włókien kolagenu i elastyny, które odpowiedzialne są za jędrność, elastyczność i sprężystość naszej skóry.

HIFU

Kolejnym dosyć popularnym urządzeniem jest Medika HIFU wykorzystująca technologię skoncentrowanej wiązki ultradźwięków do nieinwazyjnych metod walki z wiotkością skóry w obrębie naszej twarzy i ciała. Zabieg z wykorzystaniem urządzenia HIFU polega na nienaruszaniu wierzchnich warstw skóry a na działaniu w jej głębszych warstwach. W trakcie trwania zabiegu dochodzi do pobudzenia fibroblastów, w efekcie czego produkowany jest nowy kolagen. Tkanka stopniowo zaczyna się przebudowywać i regenerować co zazwyczaj trwa około 3 miesięcy. Dopiero po upływie tego czasu widoczne są pełne efekty zabiegu, które utrzymują się przez co najmniej rok.

RFrax lift

lift to z kolei urządzenie przeznaczone do liftingu twarzy oraz ciała. Zostało ono wyposażone w dwie głowice, a mianowicie w głowicę inwazyjną oraz głowicę nieinwazyjną. Nieinwazyjna głowica umożliwia podgrzanie skóry przy pomocy prądu o częstotliwości radiowej bez konieczności jej nakłuwania, co daje bardzo dobre efekty bez zbytniej ingerencji w skórę. Z kolei głowica inwazyjna łączy w sobie nakłuwanie skóry mikroigłami z ogrzewaniem tkanek przy pomocy fali radiowej. Dzięki niej można nie tylko przeprowadzić lifting twarzy, szyi i dekoltu, ale również zmniejszyć widoczność blizn i rozstępów.

Skóra po zabiegu zostaje niejako zmuszona do silnej regeneracji, a także ulega poprawie jej koloryt, gęstość i struktura. W jaki jednak sposób działa urządzenie? Dzięki optymalnemu rozmieszczeniu igieł w urządzeniu możliwe jest równomierne ogrzanie tkanek bez ryzyka ich przegrzania. W sytuacji, gdy mikroigły docierają do danej warstwy skóry, dochodzi do wyzwolenia energii, która dociera jedynie do tkanki znajdującej się przy wierzchołku igły. Poprzez mechaniczne uszkodzenie i działanie wysokiej temperatury dochodzi do aktywacji w skórze różnych procesów naprawczych. W tym momencie organizm otrzymuje sygnał do włączenia procesów odbudowy oraz regeneracji nowego kolagenu. Tuż po zabiegu skóra staje się bardziej napięta, jednak na pełny efekt należy poczekać około 3 miesięcy.

Hydrogen

Ostatnim dosyć ciekawym urządzeniem jest HydrogenPeel służący do przeprowadzenia peelingu wodorowego. Wodór w urządzeniu wytwarzany jest przez specjalny generator i następnie zostaje przetransportowany do skóry pod dużym ciśnieniem przy pomocy strumienia wody. Dzięki zabiegowi tym urządzeniem dochodzi do delikatnego złuszczenia skóry, a także do dokładnego oczyszczenia porów. To jednak nie wszystkie zalety oczyszczania wodorowego.

Nasza skóra każdego dnia narażona jest na działanie niekorzystnych czynników wpływających negatywnie na wygląd naszej skóry. Chodzi tutaj przede wszystkim o promieniowanie słoneczne, a także o różnego rodzaju zanieczyszczenia, które sprzyjają powstawaniu wolnych rodników. Te z kolei odpowiedzialne są za przyspieszanie procesu starzenia się naszej skóry, co najczęściej objawia się zmianami pigmentacyjnymi oraz powstawaniem zmarszczek.

Dzięki urządzeniu Hydrogenpeel, a raczej za sprawą zastosowanego w nim wodoru, dochodzi do neutralizacji tych procesów, ponieważ w wyniku zabiegu wolne rodniki po połączeniu z cząsteczkami wodoru zmieniają się w wodę. W widoczny sposób przekłada się to na wygląd naszej skóry, która staje się wolna od zanieczyszczeń i z każdym dniem piękniejsza. (Dobrej klasy sprzęt medyczny znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/3-aparatura-medika)