Wraz z upływającym czasem, nasza skóra zaczyna się starzeć. U jednych proces ten zachodzi wolniej, u innych nieco szybciej, jednakże zawsze budzi to nieprzyjemne odczucia, szczególnie u pań. To naturalne, że każda z nas pragnie czuć się pięknie i młodo. Nałożenie makijażu czy stosowanie kremów są często mało skuteczne na pojawiające się zmarszczki. Z pomocą przychodzi medycyna estetyczna, a wypełniacz zmarszczek jakie oferuje to prawdziwy cud współczesnych czasów.

Kwas hialuronowy jako skuteczny wypełniacz zmarszczek

Zasadniczą przyczynę powstawania zmarszczek na skórze jest zmniejszona produkcja kwasu hialuronowego znajdującego się w w tkance łącznej, nabłonkowej, nerwowej i skórze. Na skutek tego skóra zaczyna się robić wysuszona, wiotka i pozbawiona elastyczności. Cząsteczki hialuronu odpowiadają za utrzymywanie wilgoci pod skórą, wspomagając produkcję kolagenu, odnawiają go. Z tego względu, iż hialuron jest substancją naturalnie występującą w ludzkim ciele, stosowanie go w celu wypełniania zmarszczek na skórze jest metodą bezpieczną i bardzo popularną. Kwas hialuronowy świetnie sprawdza się w niwelowaniu zmarszczek w okolicach:

  • oczu (cienie pod oczami)
  • skroni
  • czoła
  • fałd nosowo-wargowe
  • kości policzkowych i policzków
  • ust i kącików ust
  • szyi
  • dekoltu
  • dłoni

Zalety kwasu hialuronowego

Jak już zauważono, kwas hialuronowy stanowi przede wszystkim naturalny, bezpieczny i skuteczny sposób wypełniania zmarszczek. Posiada on wiele zalet. Na uwagę zasługuje fakt, że kwas hialuronowy nie jest pochodzenia zwierzęcego, dzięki czemu nie istnieje ryzyko alergii. Dodatkowo taki zastrzyk wspomaga proces regeneracji skóry i tkanek, co przekłada się również na niwelowanie blizn, blizn po trądziku. Nawilża skórę, wpływając na proces wiązania się kolagenu, dzięki czemu skóra staje się gładka i promienna.

Stosowanie kwasu hialuronowego

W celu wykonania zabiegu z użyciem kwasu hialuronowego należy udać się do specjalisty, kwalifikowanego kosmetologa, by mieć pewność, że zastrzyki te zostaną zaaplikowane w sposób prawidłowy, z użyciem najwyższej jakości substancji. Wyróżnić możemy kwas hialuronowy stosowany w zmarszczkach średnio głębokich. Polega on na wypełnieniu zmarszczek poprzez wprowadzenie preparatu do środkowych warstw skóry właściwej, ale również do korekty konturu ust.

W tej formie wypełniania stosuje się lidokainę, która ma za zadanie zmniejszyć odczuwanie bólu podczas zabiegu. Ta metoda polecana jest do niwelowania zmarszczek płytkich. Druga metoda to aplikowanie kwasu hialuronowego w formie zastrzyku. Dotyczy to górnej i środkowej warstwy skóry. Zastrzyki z kwasem hialuronowym poleca się do wypełniania zmarszczek głębokich, ale także stosuje się go do zwiększania objętości ust.

Jakie są inne metody wypełniania zmarszczek?

Oprócz kwasu hialuronowego, wyróżnić można także Proteoglikan MCCM. Jest to substancja, która wspomaga wzrost poziomu rozpuszczalnego kolagenu w skórze. Sprawia, że skóra zyskuje właściwy poziom nawilżenia oraz gładkość i elastyczność. Niweluje zmarszczki, a dodatkowo ogranicza powstawaniu ich w przyszłości. Dedykowany jest dla wszystkich rodzajów skóry.

Dostępne na rynku jest również m.in. MESO 3D BOOSTER, wspaniałe serum o silnym działaniu liftingującym. Oparte jest na formule kationowej, co zapewnia natychmiastowe wchłanianie w skórę. Poprawia elastyczność i jędrność skóry, jednocześnie niwelując zmarszczki.

Osocze bogatopłytkowe jako jedna z metod wypełniania zmarszczek

Jedną z metod niwelacji zmarszczek jest również naturalne osocze bogatopłytkowe. Uzyskuje się je poprzez pobranie go z krwi pacjenta. Zastosowanie osocza w formie zastrzyku działa podobnie jak kwas hialuronowy, pobudza komórki do odbudowy, wpływając na zwiększenie produkcji kolagenu. Substancja ta zawiera zwiększoną ilość płytek krwi i licznych czynników wzrostu, które umożliwiają procesy regeneracyjne. Jest to nowatorski sposób na niwelowanie i wypełnianie zmarszczek, nazywany inaczej wampirzym liftingiem.

Osocze bogatopłytkowe – dla kogo?

Podkreślenia wymaga fakt, iż zabieg ten polecany jest nie tylko w celu niwelacji zmarszczek, ale również w przypadku uszkodzenia stawów i ścięgien. To także świetna alternatywa dla botoksu i dla osób, które są na niego uczulone, ponieważ omawiane osocze podobnie jak kwas hialuronowy, nie pochodzi od zwierząt, tym samym nie uczula. Z zabiegu tego skorzystać mogą również mężczyźni borykający się z problemem łysienia, osocze bogatopłytkowe pobudza cebulki włosów i wspomaga zagęszczenie włosów.

Kwas glikolowy na zmarszczki

Jednym ze skutecznych i w pełni bezpiecznych sposobów wypełniania zmarszczek jest także kwas glikolowy. To jeden z kwasów owocowych, pozyskiwanych z naturalnych surowców. Wspiera proces keratynizacji i regeneracji skóry, niwelując zmarszczki i blizny na skórze.

Jak zauważyć można na rynku istnieje wiele, co istotne, naturalnych metod wypełniania zmarszczek. Panie, które martwią się procesem starzenia do dyspozycji mają kilka różnych metod niwelacji zmarszczek, a wszystko zależy od ich własnych preferencji.