Mezoterapia bezigłowa jest jedną z nowoczesnych metod odmładzania, odchudzania i poprawy kondycji skóry. Jak wiadomo, klasyczna mezoterapia polega na wprowadzaniu substancji aktywnej za pomocą specjalnych igieł do wewnętrznych warstw skóry. W zależności od tego, który obszar jest poddany zabiegowi i jakie problemy rozwiązuje się za pomocą procedury, wybrane są odpowiednie substancje.

Mezoterapia bezigłowa to rodzaj zabiegu, w którym nie stosuje się igieł, zwiększając tym samym bezpieczeństwo zabiegu i eliminując możliwe bolesne doznania. Sprzęt do mezoterapii bezigłowej Medika Premium jest wyposażony w program Cellular Nutri System, powodując głębsze dostarczanie substancji aktywnych wzmacniając efekt procedury.

Co trzeba wiedzieć o mezoterapii bezigłowej?

Mezoterapia bezigłowa jest stosowana do rozwiązywania tych samych problemów kosmetycznych, jak klasyczna: wiotkość skóry, tworzenie plam pigmentowych, wypadanie włosów, cellulit, trądzik, powiększone pory, blizny. Procedura zalecana jest również po zabiegu peelingu chemicznego lub po operacji plastycznej. Podczas procedury substancja aktywna w postaci żelu jest nakładana bezpośrednio na obszar problemowy.

Następnie jest wmasowana przez aparat, co zwiększa przepuszczalność składników żelu w skórze. Średnio procedura trwa około pół godziny. Podczas zabiegu pacjent nie odczuwa bólu. Bezigłowa metoda pozwala uniknąć siniaków lub obrzęków w najgorszym przypadku może wystąpić zaczerwienienie skóry, które szybko mija.

Istotą wykonywania zabiegu nowoczesnym sprzętem do mezoterapii bezigłowej jest wprowadzenie składników aktywnych do skóry za pomocą pola elektrycznego wzmocnionego działaniem fali ultradźwiękowej. Dopiero podczas tej procedury przepuszczalność błony komórkowej wzrasta prawie 400 razy. Procedura jest z powodzeniem stosowana do odmładzania skóry twarzy i ciała, zmniejszania miejscowych złogów tłuszczu, leczenia cellulitu i usuwania rozstępów.

Opis metody przy użyciu sprzętu do mezoterapii bezigłowej Medika Premium

Po pierwsze, skóra jest oczyszczona i zmiękczona specjalnym peelingiem lub lekką dermabrazją. Po usunięciu martwych komórek naskórka składniki odżywcze są w stanie wniknąć głębiej. Następnie substancja aktywna zostaje nałożona na skórę. Kosmetolog ostrożnie prowadzi głowicę po twarzy, a pod wpływem prądu pulsacyjnego koktajl leczniczy dosłownie wbija się w skórę.

Innowacyjna metoda usprawniająca penetrację makrocząsteczek z przestrzeni międzykomórkowej do wnętrza komórek spowodowana jest krótkimi impulsami elektrycznymi o wysokim napięciu. Powoduje to tworzenie się w błonach komórkowych kanałów, natomiast fala ultradźwiękowa wzmacnia przenikalność błon komórkowych. Wysokiej, jakości sprzęt do mezoterapii bezigłowej powoduje stymulowanie komórek do ich odżywiania. Taki proces zapewnia długie działanie cząsteczek substancji aktywnych po zakończonym zabiegu, przedłużając jego wydajność.

Jak działają substancje przeznaczone do wykonania mezoterapii bezigłowej?

Do mezoterapii bezigłowej stosuje się specjalne preparaty w zależności od stanu skóry i problemów do rozwiązania. Mogą to być substancje przeciwstarzeniowe, przeciwutleniacze, witaminy pochodzenia roślinnego, które promują regenerację skóry i wygładzanie zmarszczek. Składniki spalające tłuszcz i drenaż, które redukują tkankę tłuszczową i efekt cellulitu, lub specjalne środki do usuwania rozstępów.  W każdym razie, podobnie jak w klasycznej mezoterapii, leki są dostarczane dokładnie zgodnie z zaleceniami. Wszystkie substancje czynne dostają się nie tylko do naskórka, ale także do skóry właściwej, gdzie zachodzi główny proces regeneracji skóry.

Dlaczego mezoterapia bezigłowa jest najczęściej wybieraną procedurą kosmetologiczną?

Dziś mezoterapia bezigłowa jest jedną z najpopularnych usług kosmetologicznych, wynika to z szerokiego spektrum tej procedury i jej wysokiej wydajności. Sprzęt do mezoterapii igłowej wyposażony w Cellular Nutri System pozwala kosmetologowi dobrać odpowiednie parametry dostosowane do wieku pacjenta. A także specjalista może zaproponować pacjentowi nawilżenie skóry, usunięcie pigmentacji, trądziku w tym różowatego. A także pomóc zatrzymać proces wypadania włosów oraz zahamować lub odwrócić proces starzenia się skóry.

Dzięki wykorzystaniu sprzętu do mezoterapii igłowej Medika Premium i skutecznym wprowadzaniu substancji aktywnych pacjent może uzyskać następujące efekty:

  • Nawilżanie skóry
  • Lifting: napinanie, ujędrnianie skóry
  • Eliminacja zmarszczek mimicznych, worków pod oczami, podwójnego podbródka i innych oznak starzenia się skóry
  • Normalizacja naturalnych funkcji skóry (eliminacja stanu zapalnego skóry i nadmiernej wrażliwości, lub odwrotnie, tendencji do pojawiania się zaskórników, stanów zapalnych, zwiększonego łojotoku)
  • Modelowanie owalu twarzy z użyciem specjalnych preparatów (z nadmiernym odkładaniem się na kościach policzkowych, podbródku, policzkach).

Metoda pozwala pozbyć się takich problemów jak:

  • Cellulit i rozstępy
  • Różne wady skóry: plamy pigmentowe, obwisła skóra po porodzie, różnego rodzaju blizny
  • Wypadanie włosów
  • Nietypowe odkładanie się tłuszczu podskórnego.

Metoda bezigłowa może być użyta bezpośrednio przed ważnym spotkaniem lub wydarzeniem. Duże znaczenie ma również możliwość wprowadzania substancji aktywnych o różnej wielkości cząsteczek do dowolnej głębokości wszystkich warstw skóry, tłuszczu podskórnego.

Ile zabiegów potrzeba, aby uzyskać dobry efekt?

Aby uzyskać najlepszy wynik, kosmetolog może zalecić poddanie się specjalnemu kursowi przeciwstarzeniowemu, składającemu się z 4-6 zabiegów mezoterapii bezigłowej. Ten kurs daje długotrwały efekt liftingu, spowalnia starzenie się i przedłuża młodość skóry, przez co najmniej rok. Oprócz kilku zabiegów opracowano jednorazowe procedury mezoterapii bezigłowej na przykład napinanie skóry i usuwanie obrzęków, idealny zabieg przed ważnymi wydarzeniami.

Sprzęt do mezoterapii igłowej – substancje na odmłodzenie skóry

Nowoczesna mezoterapia bezigłowa nie może być przeprowadzana bez takich składników jak kwas hialuronowy i żel przeciwstarzeniowy, które pomagają przywrócić zniszczony kolagen. Produkty te wygładzają zmarszczki, chronią skórę przed odwodnieniem, eliminują ślady negatywnych wpływów zewnętrznych, rozstępy.

Efekt mezoterapii bezigłowej uzupełniają preparaty kwasu glikolowego, które wydają się być zaprojektowane tak, aby przywrócić młodość i blask skórze. Kwas glikolowy wyrównuje mikrorelief skóry, pomaga otwierać pory i normalizować pracę gruczołów łojowych. W leczeniu cellulitu za pomocą mezoterapii bezigłowej często stosuje się organiczny roztwór krzemu w celu przywrócenia napięcia i elastyczności skóry. Krzem jest nie tylko zaangażowany w tworzenie cząsteczek kolagenu, ale także chroni komórki przed wolnymi rodnikami i stresem oksydacyjnym.