Jedną z procedur kosmetologii, w której wykorzystywany jest innowacyjny sprzęt jest lipolaser na skuteczne odchudzanie. Co można osiągnąć dzięki tej metodzie? Otóż, wielu pacjentów pragnących zmniejszyć swoją tkankę tłuszczową i poddając się zabiegowi laserowemu może uniknąć operacji chirurgicznej tzw. liposukcji. Osiągnięty efekt to piękny i oczekiwany wygląd każdej partii ciała, która została poddana działaniu lipolasera.  

Lipolaser na skuteczne odchudzanie

Metoda opiera się na technologii laserowej i ma swoje własne cechy. Procedura jest wykonywana przez zastosowanie i przymocowanie specjalnych padów wyposażonych w diody laserowe do obszaru poddawanemu działaniu lasera. Te ostatnie emitują wiązkę laserową o długości 650 nm i dodatkowo podczernień 940 nm, dając lepszy efekt. Procedura jest całkowicie bezpieczna.

Wiązka laserowa działa wybiórczo na komórki tkanki tłuszczowej w miejscach jej nagromadzenia. Żadne inne otaczające struktury nie są dotknięte lub uszkodzone. Wzrasta jedynie przepuszczalność błon komórek tłuszczowych i przenikanie do nich enzymów. Ponadto wiązka laserowa pobudza działanie enzymatyczne, powodując, że tłuszcz ulega podziałowi na takie składniki jak: wolne kwasy tłuszczowe, glicerol i wodę.

Niewielki rozmiar oraz mała masa cząsteczkowa tych składników jak również większa przesiąkliwość komórek tłuszczowych przyczynia się do ich przenikania w obszar międzykomórkowy i przedostawanie się do wątroby poprzez układ limfatyczny. Komórki tłuszczowe pożytkowane są, jako energia i materiał budulcowy do tworzenia następnych komórek. Pozostałości po komórkach tłuszczowych usuwane są z organizmu razem z moczem i żółcią. Gdy komórki tłuszczowe są odizolowane od tłuszczu posiadają już dużą mniejszą wielkość i ulegają rozpadowi. To wszystko powoduje zmniejszenie obwodu ciała w konkretnych partiach.

Dlaczego zalecany jest lipolaser na skuteczne odchudzanie?

Czas trwania jednego zabiegu wynosi pół godziny. Aby uzyskać dobry efekt, pożądane jest przeprowadzenie od 6 do 10 sesji. Najważniejszą rzeczą jest to, że procedura lipolizy laserem jest jak najbardziej zbliżona do naturalnej utraty wagi. Wszystkie metody chirurgiczne, w tym tradycyjna liposukcja, mają na celu zniszczenie tkanki tłuszczowej. Technika lipolaserowa polega na naturalnym usuwaniu nagromadzonego nadmiaru tłuszczu z komórek tłuszczowych.

Sprzęt kosmetyczny Medika Lipolaser Duo wyróżnia się zastosowaniem nowoczesnej technologii mającej na celu skuteczne odchudzanie pacjenta. Ten konkretny lipolaser wykorzystuje wiązkę laserową (650 nm) oraz podczerwień (940 nm), co razem powoduje lepszy i szybszy efekt w postaci zmniejszenia obwodu ciała. Oprócz efektu chudnięcia pacjentka może pozbyć się cellulitu.

Jak działa lipolaser?

Lipolaser jest skuteczny na odchudzanie i wyróżnia się takimi zaletami jak:

 • Minimalna interwencja w procesy zachodzące w ciele.
 • Brak śladów na ciele po manipulacji sprzętem kosmetycznym w związku z nieinwazyjną metodą ich wykonania, to znaczy bez narażania integralności skóry.
 • Wpływ lipolasera na skuteczne odchudzanie polega na tym, że w przeciwieństwie do innych nieinwazyjnych metod lipolizy, w jednej sesji technika pozwala zmniejszyć objętość warstwy tłuszczowej o 3 cm, dlatego wynik można zobaczyć natychmiast. Istnieją wyniki, w których pacjenci tracą do 20 cm objętości w obszarze poddawanym działaniu lipolasera w ciągu 1 tygodnia.
 • Brak powikłań to możliwość powrotu do zwykłego stylu życia zaraz po zabiegu.

Zastosowanie lipolasera jest skuteczne dla każdej części ciała. Można zmniejszyć objętość całego ciała, jednocześnie poprawiając jego kontury. Najczęściej metoda ta, pozwalająca uzyskać wyniki w możliwie najkrótszym czasie, jest stosowana w przypadkach, gdy korekta całego ciała musi być przeprowadzona szybko (przed świętem lub jakimś uroczystym wydarzeniem). Terapia lipolaserowa jest wykonywana w połączeniu z miostymulacją, terapią ciśnieniową lub masażem próżniowym.

Przyczynia się do przekształcenia spalonego tłuszczu w energię. Skóra nabiera elastyczności dzięki temu, że efekt lasera uruchamia produkcję kolagenu, a skóra zaczyna się naturalnie odmładzać. Efekt lipolasera jest bardzo podobny do liposukcji, po zabiegu warstwa tłuszczu staje się mniejsza o prawie jedną trzecią. W przeciwieństwie do operacji nie pozostawia blizn.

Metodę można również wykorzystać do korekty poszczególnych stref

 • Brzuch i talia
 • Biodra, kolana i nogi
 • Uda i pośladki
 • Wewnętrzna powierzchnia rąk
 • Szyja
 • Tylna powierzchnia klatki piersiowej
 • Policzki i podbródek.

W ostatnich czterech strefach tradycyjne techniki są mało skuteczne lub nieskuteczne. Ale lipolaser jest skuteczny na odchudzanie tych obszarów ciała.

Przydatne właściwości lipolasera

 • Walczy z cellulitem i luźną skórą
 • Usuwa rozstępy
 • Eliminuje podwójny podbródek
 • Znacznie zmniejsza talię, biodra, pośladki, kolana i dolne nogi
 • Usuwa nadmiar tłuszczu z wnętrza ramion, klatki piersiowej, ramion i przedramion
 • Napina skórę na szyi i policzkach.

Sekretem lipolasera skutecznego na odchudzanie jest jego działanie skierowane wyłącznie na komórki tłuszczowe, które zaczynają się rozpadać. Przez pory, (które zwiększają się pod działaniem lasera) rozszczepiony tłuszcz dostaje się do limfy. Nie ma znaczenia, która część ciała jest poddawana odchudzaniu.

Przeciwwskazania do stosowania lipolasera

 • Choroby wątroby, pęcherzyka żółciowego i trzustki.
 • Obecność ciąży i okresu laktacji.
 • Ostre choroby zakaźne.
 • Ostre lub przewlekłe procesy skórne.
 • Choroby krwi i układu krążenia.
 • Choroby autoimmunologiczne tkanki łącznej (reumatoidalne zapalenie stawów, toczeń rumieniowaty układowy, zapalenie skórno-mięśniowe, twardzina skóry).

Lipolaser powoduje skuteczne odchudzanie eliminację i korektę sylwetki nawet w trudnych obszarach ciała. (Lipolaser na odchudzanie do nabycia tutaj:
https://medikapoland.pl/pl/4-urzadzenia-wielofunkcyjne-premium)