Zmarszczki nie są jedynym symptomem starzenia. Ogromne znaczenie ma też wygląd twarzy, jaki zmienia się z upływem lat. Twarz „opada” powodując, iż w rezultacie wyglądamy starzej. Doświadczenia z obszaru medycyny estetycznej dowiodły, iż z wiekiem dochodzi do powolnego zaniku tkanek podskórnych poszczególnych części twarzy, w szczególności stref skroni oraz kości policzkowych. Podstawą owego działania jest obniżenie ilości tkanki tłuszczowej, lecz również ubytki w tkance łącznej i kostnej. Skutkuje to opadaniem policzków poniżej linii żuchwy oraz powstaniem zmarszczek nosowo-wargowych. W związku z tymże, multum Pań decyduje się na lifting wolumetryczny.

Co to jest wolumetria

Wolumetria to zabieg, jaki polecany jest przede wszystkim, kiedy z biegiem czasu skóra w obszarze kości policzkowych straciła sprężystość oraz pragniemy ją odbudować. Wolumetria stosowana jest także do podniesienia fałdów skóry, jakie opadając, utworzyły bruzdy nosowo-wargowe. Wolumetria jest zabiegiem pozwalającym na kształtowanie rysów oraz owalu twarzy bez potrzeby używania skalpela. Jego zamiarem jest odnowienie młodzieńczego wyglądu oraz ujednolicenie tzw. kanciastych brzegów i obniżenie ilości cieni, będących efektem załamywania się oświetlenia w świetle z góry. Rezultat tenże otrzymuje się dzięki zmianie poprzednich proporcji oraz objętości konkretnych elementów oraz zakresów twarzy przy pomocy wykorzystania środków wypełniających takich jak: kwas hialuronowy, kwas L– elementów plimlekowy i hydroksyapatyt wapnia.

Dla kogo dedykowany jest zabieg wolumetrii twarzy?

Wolumetria twarzy to zabieg dla osób niepogodzonych z upływem czasu, pragnących zachować urodę oraz zdrowy wygląd. Wraz z wiekiem obniża się sprężystość oraz miękkość skóry, poprzez co zmienia się wygląd oraz kontury twarzy. Policzki stają się zapadnięte bądź opadają, pojawiają się zmarszczki oraz bruzdy, zmieniają się rysy twarzy, natomiast jej owal pozostawia mnóstwo do życzenia. Wolumetria twarzy pozwoli zaradzić tymże kłopotom w mniej inwazyjny aniżeli operacja plastyczna sposób. Pozwoli także powiększyć usta, polepszyć kształt nosa i stan kości policzkowych.

Wolumetria twarzy: czemu warto zdecydować się na zabieg?

Skóra wraz z wiekiem traci sprężystość i miękkość. Z czasem staje się jeszcze bardziej delikatna oraz opada. Zmienia się tymże samym kształt twarzy. Wolumetria pozwoli zmniejszyć cechy starzenia się skóry połączone ze stratą odpowiedniej objętości, poprawić kontur, napełnić zapadnięte policzki oraz podnieść owal twarzy. Wykorzystanie kwasu hialuronowego umożliwia też przywrócić właściwy poziom zwilżenia skórze i spłycić zmarszczki oraz bruzdy. Zabiegi zalecane są osobom w średnim wieku oraz starszym, lecz nie jedynie.

Przebieg zabiegu

Zabieg wykonywany jest poprzez wykwalifikowanego specjalistę. Środek jest wstrzykiwany igłą bądź kaniulą głęboko ku tkance podskórnej, natomiast w poszczególnych zakresach, takich jak żuchwa bądź podbródek, muszą chociażby sięgać kości twarzoczaszki. W trakcie zabiegu może być wrażenie „puchnięcia”, zatem przed rozpoczęciem zabiegu specjalista decyduje (w konsultacji z pacjentem) o potencjalnym wykorzystaniu znieczulenia miejscowego. Dostarczany implant jest elastyczny, miękki oraz ma jednolitą spoistość, jest też niewidoczny oraz niewyczuwalny.

Wolumetria twarzy – przeciwwskazania

Zabiegu modelowania twarzy nie wolno robić u osób z dolegliwościami autoimmunologicznymi, u cierpiących na padaczkę, cukrzycę, nowotwory i u osób ze schorzeniami krzepliwości krwi. Przeciwwskazaniem jest również tendencja do występowania blizn przerostowych oraz bliznowców i choroby skórne, takie jak trądzik lub opryszczka. Dodatkowo zabiegu nie winno się wykonywać u pań w ciąży i karmiących piersią. Niepodważalnym przeciwwskazaniem jest uczulenie na kwas hialuronowy. Zabieg jest pewny oraz w zasadzie bezbolesny. W trakcie robienia samego zabiegu będziemy mieć uczucie, może niezbyt przyjemne, puchnięcia w skórze.