Liposukcja to zabieg odsysania tłuszczu. Tłuszcz można odessać z rozmaitych partii ciała: brzucha, bioder, ud, ramion, karku, policzków, podbródka, piersi, łokci, kostek, łydek lub spod kolan. Liposukcję wykonuje się, aby zredukować ilość komórek tłuszczowych. Jednakże nie zawsze to starcza. Przy dużej otyłości niejednokrotnie niezbędna jest także lipektomia – wyeliminowanie nadmiaru napiętej skóry oraz reszty tkanki tłuszczowej.

Liposukcja

Liposukcja jest to bezpieczne, efektywne natomiast co najistotniejsze trwałe pomniejszenie depozytów tkanki tłuszczowej ze stref pleców, brzucha, ud, pośladków, łydek lub wzgórka łonowego. Dzięki tymże zabiegom kobiety przeważnie poprawiają stan nóg oraz brzucha, natomiast niedawno również wzgórka łonowego. Są to ponieważ miejsca mało wrażliwe na stratę tkanki tłuszczowej pod wpływem diety oraz wielkich ćwiczeń fizycznych zwłaszcza ze względu na uwarunkowania wrodzone. Liposukcja jest wykorzystywana zwłaszcza w celu naprawy wyglądu. Większość ludzi zapewne uzyska jednakże takie same bądź doskonalsze efekty, prowadząc zdrowy styl życia, idąc na zrównoważoną dietę, robiąc systematyczne ćwiczenia oraz pamiętając o odpowiedniej ilości snu. Liposukcja jest zazwyczaj polecana jedynie wówczas, kiedy zmiany trybu życia, nie dały oczekiwanych efektów. Zabieg tenże może nierozerwalnie usuwać obszary tłuszczu, jakie są wytrzymałe na ćwiczenia oraz dietę.

Liposukcja – typy

Liposukcję można wykonać na parę sposobów. Różnią się one mechanizmem pracy rurki i ilością wtryskiwanego płynu. Liposukcja kawitacyjna (ultradźwiękowa) jest zabiegiem bezbolesnym. Różni się od liposukcji tradycyjnej tymże, iż pozwoli wyeliminować tłuszcz w sposób bardziej bezpieczny oraz gwarantuje krótszy czas rekonwalescencji. Liposukcja laserowa jest innowacyjnym zabiegiem, jaki przeprowadza się za pomocą lasera, jaki stymuluje fibroblasty, więc komórki odpowiedzialne za produkcję kolagenu. Dzięki temu skóra staje się bardziej naprężona oraz miękka. Zabieg tenże jest mało inwazyjny.

Jaka metoda liposukcji jest najdoskonalsza?

Na to pytanie nie ma jasnej odpowiedzi. Wszystko zależy od danych potrzeb klienta oraz pożądanych rezultatów. Zawsze dobiera się technikę liposukcji samodzielnie do konsumenta badając nie jedynie jego potrzeby, lecz też stan zdrowia i formę organizmu.

Liposukcja – wskazania

Jak przedstawiają doświadczenia, odsysaniu tłuszczu najchętniej poddają się osoby pomiędzy 18. natomiast 50. rokiem życia. Przeważnie są to kobiety, chociaż niedawno można zobaczyć, iż liposukcja zdobywa jeszcze większą popularność też pośród panów. Eliminowanie tkanki tłuszczowej z pewnych obszarów ciała, takich jak np. uda, brzuch lub pośladki, modeluje figurę, pozwoli błyskawicznie pozbyć się niepożądanych centymetrów oraz uzyskać upragnione kształty. Liposukcja nie jest jednakże sposobem leczenia otyłości, nie ma też wpływu na sprężystość skóry, co jest ważne szczególnie dla tychże osób, jakie pragną się pozbyć cellulitu. Odsysanie tłuszczu klasyfikowane jest do relatywnie prostych operacji plastycznych.

Liposukcja – po zabiegu

Po zabiegu liposukcji należy przejść 4-6-tygodniową rekonwalescencję. W jej trakcie należy nosić specjalistyczne ubranie uciskowe. Ma ono na celu przeciwdziałanie powstaniu obrzęku oraz sińców, natomiast również pobudza zrastanie się tkanek. Do 10 dni po zabiegu potrzebne są zastrzyki przeciwzakrzepowe. Miesiąc po zabiegu należy unikać zbytniej aktywności fizycznej, dźwigania ciężkich materiałów oraz wysiłku. Rekonwalescencję mogą przyśpieszyć masaże.

Jakie są główne rezultaty liposukcji?

Podstawowym efektem liposukcji jest ubytek tkanki tłuszczowej oraz jej zbytku. Niejednokrotnie wiąże się to z późniejszą plastyką brzucha, kiedy tkanka jest po zabiegu luźna. Określamy to dwuetapowa plastyką brzucha. W wypadku podbródka, lub piersi u panów mamy rezultat wyrzeźbienia, dostajemy atrakcyjny wygląd przez wyrzeźbienie. Identycznie jest z udami u pań.