Piękny i młody wygląd niestety nie jest nam dany na zawsze. Upływający czas, odznacza się na naszej twarzy w postaci poprzecznych linii, zwanych popularnie zmarszczkami. Zwykle, mimo nawet najdokładniejszej pielęgnacji, nie jesteśmy wstanie temu zapobiec. Medycyna estetyczna rozumie potrzebę nieskazitelnego wyglądu. Pomoże również zahamować procesy starzenia, a niektóre z nich nawet odwrócić. Oferowany przez gabinety zabieg z wykorzystaniem toksyny botulinowej, niezmiennie od lat, cieszy się ogromną popularnością. Pomaga on pozbyć się, nawet trudnych do usunięcia zmarszczek na czole.

Toksyna botulinowa – toksyna piękna

Nie bez powodu botoks jest nazywany toksyną piękna. Wytwarzają go beztlenowe bakterie jadu kiełbasianego. Oprócz usuwania zmarszczek, w medycynie ma znacznie szersze zastosowanie. Pomaga on w leczeniu nadpotliwości czy przykurczów mięśni. Jednak najczęściej stosowany jest w przypadku wypełniania i usuwania, wyjątkowo trudnych zmarszczek. Chodzi tu głównie o poprzeczne, głębokie linie pojawiające się na czole, wraz z postępującymi z wiekiem ubytkami kolagenu i elastyny. Nasze czoło stanowi dość problematyczny obszar, na którym zmarszczki przybierają wyjątkowo uporczywą postać. Botoks pomaga je wygładzić, a także przywrócić sprężystość i świeży wygląd twarzy.

Działa on na zasadzie blokowania i paraliżu zakończeń nerwowych mięśni. Powoduje to rozluźnienie i wygładzenie, czego efektem jest wyraźne spłycenie zmarszczek. Botoks na czoło świetnie sprawdzi się w przypadku nieestetycznych poprzecznych zmarszczek. Jednak pamiętajmy, nie znikną one na zawsze. Toksyna botulinowa wystarcza na około dziewięć miesięcy, po czym należy powtórzyć zabieg.

Przebieg zabiegu

Przed rozpoczęciem aplikowania toksyny botulinowej, lekarz przeprowadza konsultację z pacjentem. Powinien upewnić się, że nie istnieją żadne przeciwwskazania do wykonania zabiegu. Następnie dobiera się odpowiednią ilość substancji, w zależności od potrzeb i indywidualnych preferencji. Cały zabieg trwa krótko, około kwadransa, a bolesność ogranicza się do momentu wkłucia. Mimo wszystko, w trosce o najwyższy komfort pacjenta, na kilkanaście minut przed zabiegiem, używa się maści znieczulającej.

Za pomocą cieniutkiej igły specjalista aplikuje toksynę w wyznaczone miejsca na czole lub inne wcześniej uzgodnione obszary. Należy pamiętać, że po zabiegu może pojawić się mały siniak, a także krwiak. Po kilku dniach jednak powinno to ustąpić. Bezpośrednio po zabiegu możemy odczuwać delikatne mrowienie i drętwienie mięśni w okolicy aplikacji. Unikajmy również aktywności i miejsc, które mogą podnieść ciśnienie krwi jak np. sauna czy wysiłek fizyczny.

Efekty zabiegu

Niezwykle istotny jest fakt, że efektów możemy spodziewać się już na kilka dni po wykonaniu zabiegu. Pełne wygładzenie zmarszczek i optymalne efekty zabiegu są widoczne zwykle po 7 dniach. Należy wziąć pod uwagę, że wraz z użyciem toksyny botulinowej, skóra wygładza się stopniowo, dzięki temu możemy spokojnie przyzwyczajać się do postępujących zmian. Skutki zaaplikowania toksyny botulinowej, są niezwykle zadowalające. Należy wiedzieć, że pierwszy zabieg nie zapewni od razu długotrwałych efektów. Pierwsze podanie toksyny botulinowej, utrzymuje się w organizmie od trzech do czterech miesięcy. Uzależnione jest to także od indywidualnych predyspozycji organizmu. Sukcesywne powtarzanie zabiegu, potrafi zwiększyć jego trwałość do nawet dziewięciu miesięcy. Mięśnie znajdujące się na czole, powoli przyzwyczają się do tego, że nie są wykorzystywane, co oznacza, że nawet gdy botulina przestanie działać, efekty jej podania będą dalej widoczne.

Cena zabiegu z botoksu na czoło

Koszty aplikacji toksyny botulinowej na czoło, jest oczywiście uzależniony od kliniki, w której będzie wykonywany, a także od ilości preparatu, która zostanie wykorzystywana. Zwykle ceny wahają się w granicach od 500 zł, do nawet 800 zł, za jeden zabieg. Bez względu na cenę, należy pamiętać, aby wybrać renomowaną klinikę i specjalistę. Będzie to stanowiło gwarancje bezpieczeństwa i optymalnych efektów, przy minimalizacji skutków ubocznych.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/content/126-botoks-na-czolo