W ostatnim czasie jest to sama z najprostszych metod stałego usuwania włosa. Robiona jest za pomocą przeróżnego typu maszyn jak choćby Vectus czy Light Sheer Duet. Smuga lasera wyłapuje na konkretnej części własnego ciała ciemny pigment, nazywany melaniną. Znajdująca się w cebulkach własnych włosów, absorbuje promieniowanie lasera co wywołuje jej nagrzanie się. W konsekwencji melanina podlega pewnej destrukcji, natomiast my możemy cieszyć się gładkim ciałem bez włosów.

Depilacja laserowa — dla kogo jest dedykowana?

Depilacja laserowa dedykowana jest dla osób, jakie nie mogą poradzić sobie z owłosieniem w zauważalnych miejscach np. na twarzy. To też idealna opcja dla stałego golenia, zwłaszcza kiedy po licznym eliminowaniu włosków pojawiają się rozdrażnienia, zapalenie mieszków włosowych bądź nieprzyjemne wrzody. Trwała depilacja gwarantuje komfort oraz wygodę normalnego działania. Potrzebuje jednakże podjęcia konkretnej decyzji, gdyż raz wyeliminowane włosy już więcej nie odrosną. Efektywność zabiegu jest duża.

Wskazania przed zabiegiem

Przed zabiegami depilacji i w trakcie cyklu depilacji nie należy używać pozostałych form usuwania włosów (usuwanie pęsetą, wosk, depilatory automatyczne), ponieważ pozbawiamy mieszek włosowy cebulki oraz wtedy laser nie ma na co wpływać. Jedyną dozwoloną formą jest golenie włosów. Laser funkcjonuje jedynie na włosy, jakie są aktualnie w części rozwoju (anagen). W trakcie jednego zabiegu usuwamy blisko 50% włosów znajdujących się właśnie w owej fazie.

Przebieg laserowego usuwania owłosienia

Zabieg depilacji laserowej poprzedzony jest konsultacją. Dermatolog bądź kosmetolog przeprowadza wywiad, oraz gdy nie ma przeciwwskazań do depilacji, określa rodzaj oraz wygląd skóry i włosów, natomiast potem na bazie rezultatów wyszukuje parametry wiązki lasera. U chorych zaliczonych do zabiegu wpierw zrobiona jest próba laserowa. Gdy wypadnie korzystnie, wykonywany jest odpowiedni zabieg. Często wykonuje go specjalista dermatolog (chociaż bywa, iż robi to kosmetyczka pod rygorystycznym nadzorem dermatologa). Niektóre części skóry naświetlane są niewielką wiązką oświetlenia.

Depilacja laserowa bikini

Depilacja laserowa bikini trwa blisko 30 minut. W związku z faktem, że podczas depilacji okolice bikini, mamy do czynienia z większą przestrzenią ciała, zabieg wykonywany jest przy wykorzystaniu ogromnej głowicy lasera. Nie podlega wątpliwości, że okolice intymne są miejscami o podwyższonej podatności na ból, zatem także zabieg może być niezwykle odczuwalny. Jednakże depilacja bikini to zabieg bardzo powszechny – skóra w miejscach intymnych jest bardzo delikatna oraz częste golenie tychże miejsc maszynkom może ją podrażniać.

Rezultaty laserowego usuwania owłosienia

Rezultaty zabiegu depilacji laserowej są zauważalne od razu po pierwszym zabiegu. Po blisko 2-3 tygodniach można zaobserwować, iż rosnące włosy są słabe, skręcone oraz wychodzą, „odchodząc” od skóry. Seria winna obejmować 4 – 6 zabiegów w wypadku nowocześniejszej generacji laserów. Po każdej następnej sesji robionej co parę tygodni, widoczna jest zmiana w formie jeszcze rzadziej wyrastających włosów, aż do pełnego wyeliminowania owłosienia. Koszty zrobienia depilacji laserowej zależne są od miasta, renomy gabinetu medycyny estetycznej, typu stosowanego lasera, natomiast również depilowanego obszaru.

Depilacja laserowa – zalety

Depilacja laserowa jest jeszcze bardziej powszechna, lecz czy jest efektywna? Udowodniono klinicznie, że tego rodzaju zabiegi są efektywnym wyjściem zapewniającym pozbycie się nadmiernego owłosienia na trwałe ze wszelkich partii ciała. Można swobodnie stwierdzić, iż w owej sprawie nie ma właściwie żadnych przeciwwskazań. Laser pozbędzie się włosów z nóg, dłoni, stref pach, bikini, natomiast chociażby z pod nosa lub brody. Gdy idzie o następne zalety depilacji laserowej, to na prowadzenie wysuwa się fakt, iż dobrze zrobiona depilacja nie wywołuje efektów ubocznych. (Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/content/121-laserowe-usuwanie-owlosienia)