Do niedawna kobiety, które chciały poprawić stan skóry i usunąć zmarszczki, były zmuszone poddać się zabiegowi chirurgicznemu lub kosztownym procedurom, które uszkadzały skórę. Oczywiście skuteczność takich metod jest dość wysoka, ale wiele osób jest przerażonych bolesnością ich realizacji, a także długim okresem rehabilitacji. Na szczęście procedury te zostały zastąpione innowacyjną technologią liftingu za pomocą frakcyjnego RF mikroigłowy.

Urządzenie wyposażone w mikroigły RF

Jest to urządzenie mało inwazyjne frakcyjne RF z rodzajami mikroigieł: 24, 49, 81, zapewniające bezpośrednie ciepło zarówno naskórkowi, jak i skórze właściwej, z precyzyjną kontrolą głębokości od 0,30mm – 3mm. W urządzeniu do liftingu RF mikroigłowy istnieją dwa rodzaje głowic zabiegowych SRF / RFrax. Rodzaj emisji prądu: RF bipolarny. Intensywność RF: regulowana od 5 – 100 %. Częstotliwość: regulowana od 0,5 do 5 Mzh.

Charakterystyczne cechy zabiegu: RF mikroigłowy

W porównaniu ze standardowymi zabiegami odmładzającymi oferowanymi w większości klinik kosmetologicznych, frakcyjny RF mikroigłowy ma łagodniejszy efekt, który pozwala uniknąć długiego i bolesnego okresu regeneracji. Urządzenie RFrax Lift Medika działa nie tylko na powierzchni skóry, ale także w jej głębszych warstwach, prąd o częstotliwości radiowej przenika 2,0 mm (głębokość penetracji regulowana od 0,30mm – 3mm) . Jest to prawie dwukrotnie większa głębokość ekspozycji przy użyciu konwencjonalnych metod odmładzania frakcyjnego.

Procedura ta opiera się na wykorzystaniu RF mikroigłowej najnowszego urządzenia do prowadzenia wewnątrzkomórkowej bipolarnej terapii frakcyjnej fal radiowych za pomocą mikroigieł. Frakcyjna RF mikroigłowa jest unikalnym, innowacyjnym wielobiegunowym układem ułamkowym o częstotliwości radiowej. Zasadą leczenia jest tworzenie się otworków w skórze za pomocą specjalnie zgrupowanych mikroigieł, bez zakłócania integralności naskórka. Mikroigły tworzą przebicie lecznicze skóry i wytwarzają energię o częstotliwości radiowej, która powoduje przebudowę skóry poprzez stymulację produkcji kolagenu bez zagrożenia termicznym uszkodzeniem naskórka.

W jaki sposób dochodzi do liftingu skóry RF mikroigłowym?

W procesie termolizy cząstkowej częstotliwości radiowej zachodzi bezpośrednia ekspozycja na impulsy RF, przy pomocy mikroigieł, co ma unikalną funkcję kontrolowania częstotliwości i energii impulsu RF we wszystkich obszarach skóry. Szybka redukcja włókien kolagenowych poprzez pobudzanie fibroblastów przyczynia się do produkcji nowego kolagenu.

Frakcyjna terapia RF z mikroigłami to doskonałe wyniki w leczeniu zmarszczek, blizn, rozstępów dzięki kontrolowanemu i głębokiemu działaniu mikroigieł i energii RF. Ta procedura może być wykonywana na dowolnej części twarzy i ciała w dowolnym kolorze skóry i jest skuteczna w każdym wieku. Zasada terapii frakcyjnej RF z mikroigłami sprawia, że procedura jest bezpieczna i w pełni kontrolowana, a wynik jest przewidywalny. Jest to jedna z niewielu procedur, których efekt widzi każdy pacjent zaraz po zakończeniu zabiegu.

Ta procedura jest preferowana przez osoby, dla których ważny jest krótki okres rehabilitacji i wysoki stopień skuteczności wykonanej pracy. Same igły są sterylnymi elektrodami, mają bardzo małą średnicę i są wykonane z materiału hipoalergicznego, dlatego ich penetracja w skórę odbywa się dość łatwo i bez żadnych szkodliwych konsekwencji. Minimalny okres rehabilitacji wynosi 2-3 dni.

Pojawienie się niewielkiego obrzęku i zaczerwienienia skóry w okolicy zabiegu jest normalnym efektem. Po zabiegu ważne jest dbanie o skórę, ponieważ zachodzą w niej intensywne procesy odbudowy i restrukturyzacji. Należy stosować krem o działaniu regenerującym i nawilżającym. Ryzyko jest zminimalizowane podczas wykonywania tej procedury dzięki zastosowaniu sterylnych i bezpiecznych materiałów jednorazowego użytku, a także wbudowanych zaawansowanych technologii komputerowych, które kontrolują głębokość penetracji igły w skórze.

Odmładzanie skóryLifting skóry twarzy, szyi, brzucha za pomocą urządzenia – RFrax Lift, czyli odmładzanie bez operacji

RF fale radiowe, penetrują skórę i stymulują aktywną produkcję kolagenu, dzięki czemu następuje odmłodzenie. Wynik jest widoczny natychmiast po pierwszej procedurze. Aby zwiększyć efekt, zaleca się ponowne wykonanie go po 14 dniach. Zastosowanie się do tych wskazówek, pozwoli osiągnąć długotrwały efekt odmłodzenia skóry.

Wskazania do zabiegu RF mikroigłowy:

 • Odmładzanie skóry od wewnątrz, wzmocnienie struktury skóry, lifting twarzy
 • Usuwanie drobnych i głębokich zmarszczek, wygładzanie fałdów nosowo-wargowych, poprawiając napięcie skóry
 • Skuteczne leczenie trądziku, zaskórników, rozszerzonych porów
 • Eliminacja chetozy – łuszcząca się lub stwardniała skóra
 • Eliminacja plam pigmentowych
 • Usuwanie blizn, rozstępów poporodowych
 • Zmniejszenie efektu obwisania skóry na podbródku i policzkach
 • Zwiotczenie skóry powieki, tkanek miękkich twarzy, podwójny podbródek.

Urządzenie posiada specjalne cienkie igły, przez które ciepło jest kierowane do górnych warstw skóry. Energia o częstotliwości radiowej w niezbędnym zakresie prowokuje produkcję kolagenu i elastyny, co przyczynia się do odnowy skóry kosztem własnych rezerw. Działanie rozpoczyna się w ściśle określonym obszarze w głębokich warstwach skóry właściwej, nie uszkadzając naskórka. Mała grubość igieł pozwala na wykonywanie operacji na każdej skórze, w tym na skórze wrażliwej, bez uszkodzeń mechanicznych.

Lifting skóry RF mikroigłowy o częstotliwości radiowej jest wykonywany również w razie potrzeby:

 • Normalizacji struktury skóry i poprawienia jej elastyczności
 • Zapobiegania i leczenia nadmiernej potliwości
 • Stymulacji skóry głowy do wzrostu włosów

Zalety korzystania z frakcyjnej RF mikroigłowej

 • Unikalny innowacyjny system cząstkowy wielobiegunowej częstotliwości radiowej
 • Najnowsza rewolucyjna metoda pełnego przywrócenia jędrności skóry
 • Efekt jest porównywalny z wynikiem zastosowania technologii laserowej, z krótkim okresem rehabilitacji
 • Wynik jest zauważalny po pierwszej procedurze
 • Odpowiednia dla wszystkich rodzajów skóry
 • Może być stosowana wraz z innymi procedurami kosmetologicznymi
 • Ma trwały efekt
 • Gwarantuje absolutne bezpieczeństwo
 • Bez odczuwania dolegliwości bólowych.
 • Procedurę tę można wykonać o każdej porze roku nawet latem przy aktywnym słońcu, ponieważ energia RF przenika do głębszych warstw tkanek, w przeciwieństwie do innych laserów frakcyjnych.
 • Procedura ta może być również przeprowadzona w delikatnych miejscach (w okolicach górnej i dolnej powieki, szyi, dekoltu, dłoni)

Wyniki liftingu za pomocą frakcyjnej procedury RF mikroigłowa

Zasada terapii RF za pomocą mikroigieł sprawia, że procedura jest bezpieczna i w pełni kontrolowana, a wynik jest przewidywalny. Efekt końcowy widać w napięciu skóry, pozbyciu się zmarszczek, trądziku, blizn. Jest to jedna z niewielu procedur, których efekt jest widocznych od razu. Najbardziej wyraźny i długotrwały wynik uzyskuje się po trzech do czterech tygodniach po zakończeniu cyklu leczenia trwającego 1,5–2 miesiące (3-5 sesji, w zależności od indywidualnych cech i celów). Skóra jest bardziej stonowana, elastyczna, odnowiona.

Można powiedzieć, że urządzenie daje efekt przeciwzmarszczkowy, ujędrniający skórę, rozpuszcza tłuszcz, kształtuje kontury twarzy. Szybko usuwa symptomy matowej i pozbawionej blasku skóry, usuwając suchość skóry i żółtą cerę, nadając jej delikatniejszy wygląd. Poza tym, aktywnie promuje krążenie limfy w obszarze twarzy, rozwiązuje problem obrzęku skóry. Dzięki zastosowaniu RF mikroigłowy usuwa cienie pod oczami, obrzęk i zmarszczki wokół oczu.

Przeciwwskazania:

 • Nowotwory łagodne i złośliwe w obszarze leczenia
 • Promieniowanie i chemioterapia
 • Dermatoza w obszarze zabiegu
 • Przypadki bielactwa w rodzinie
 • Zakażenie opryszczką w przeciągu ostatniego miesiąca
 • Historia blizn keloidowych
 • Ostre choroby zakaźne lub osłabiona odporność
 • Choroby przewlekłe (cukrzyca, układowe choroby tkanki łącznej, zaburzenia krzepnięcie krwi, choroby zakrzepowo-zatorowe)
 • Ciąża, laktacja
 • Choroba psychiczna.