Dla kogo zabieg termolizy?

Niektóre osoby w naszym społeczeństwie mają kłopot z cerą naczynkową, która wyróżnia się dosyć delikatną skórą i zauważalnymi naczynkami krwionośnymi, jakie mogą się rozszerzać czy pękać pod naciskiem temperatury. Zapewnia to efekt zaczerwienionych plam na skórze, czy pojawianie się tzw. pajączków. Zabiegiem przeznaczonym dla osób mających cerę naczynkową jest termoliza, jaka polega na zamykaniu poszerzonych naczynek krwionośnych za pomocą prądu. Pełny mechanizm, jaki ma miejsce podczas zabiegu termolizy, jest relatywnie łatwy, natomiast jego ingerencja w ciało jest niewielka. Termoliza jest zwykle zabiegiem bezbolesnym, dzięki przeprowadzeniu pomiaru wrażliwości przed jej wykonaniem, jaki wiążę się ze sprawdzeniem czucia bólu przez określoną pacjentkę czy pacjenta. Zapewnia to wybranie odpowiednich parametrów podczas przeprowadzania zabiegu, gdyż trzeba pamiętać, iż przy zabiegu termolizy, w każde powiększone naczynko wprowadzana jest czysta igła tzw. elektroda, poprzez którą płynie prąd. W związku z tym, co powinniśmy wiedzieć na temat elektrolizy i kto powinien się na nią zdecydować?

Na czym dokładnie polega termoliza w kosmetyce?

Elektrokoagulacja (termoliza), to uszkodzenie tkanki przy wykorzystaniu prądu elektrycznego przeprowadzany przeważnie w znieczuleniu miejscowym. Powstała rana leczy się instynktownie oraz nie wymaga założenia szwów operacyjnych. Przeważnie technikę ową stosuje się do zwalczania włókniaków miękkich, nerwiakowłókniaków, lub przerostu gruczołów łojowych.

Technika termolizy pozwoli na stałe oraz niezawodne eliminowanie dostrzegalnych, popękanych oraz rozszerzonych naczynek krwionośnych za pomocą prądu o dużej powtarzalności. Specjalistyczną elektrodą, dotyka się każdego naczynka, wywołując jego zamknięcie. Zabieg jest mało skomplikowany oraz nie ogranicza obowiązków zawodowych. Skóra po zabiegu jest chwilowo zaczerwieniona oraz podrażniona, co trwa do paru godzin. Technika ta jest prosta, natychmiastowa oraz pozwala na trwałe oraz błyskawiczne eliminowanie małych oraz brzydko wyglądających zmian naczyniowych na całym ciele.

Jak działa termoliza?

Termoliza polega na rozkładzie związku chemicznego przez oddziaływanie wysokiej temperatury. Przechodzący poprzez naczynko prąd o dużej częstotliwości wywołuje koagulację hemoglobiny oraz dokładnie uszkadza naczynko. Zabieg zamykania naczynek jest błyskawicznym oraz efektywnym zabiegiem. Ból odczuwany podczas zabiegu jest mały- uzależniony od miejsca robienia zabiegu. Zupełnie nie jest wymagane znieczulenie. We współzależności od wielkości naczynka, które planujemy zamknąć, jego głębokości oraz umieszczenia, trzeba poddać się 1-3 zabiegom. Większość małych naczynek na twarzy, tzw. teleangiektazji udaje się efektywnie zlikwidować. już po 1 zabiegu. Możliwe jest też zamknięcie powierzchownych naczynek na nogach, lub także rękach.

Termoliza, stosuje prąd zmienny o dużej częstotliwości oraz małym natężeniu, jaki tworzy wysoką temperaturę uszkadzającą mieszki włosowe. Mechanizm tenże określany jest termiczną elektroepilacją. Termoliza przebiega zdecydowanie intensywniej aniżeli elektroliza (parę sekund na każdy mieszek włosowy. W tymże trybie pracy stosowany jest prąd zmienny dużej częstotliwości przetwarzający w trakcie swego przepływu kierunek tysiące razy w przeciągu jednej sekundy. W okresie kiedy prąd owego rodzaju przepływa poprzez obszar ciała – wywołuje miejscowe wytwarzanie się ciepła. Jest to rezultat diatermiczny. Rezultat spowodowany poprzez wielką częstotliwość zależy od częstości przebiegu, mocy, czasu działania i od rozmiarów elektrody. Ogromna ilość ciepła wydzielana na niewielkiej przestrzeni w rezultacie uszkadza cebulkę włosa (termokoagulacja).

Na czym polega zabieg?

Termoliza to rozkład związku chemicznego pod naciskiem zwiększonej temperatury. Technika ta doskonale sprawdza się w likwidowaniu poszerzonych naczynek. Prąd o wielkiej częstotliwości przechodząc poprzez naczynko koaguluje hemoglobinę oraz nierozerwalnie usuwa naczynko. Zabieg za pomocą owej techniki jest błyskawiczny, bezkrwawy, mało bolesny oraz niezwykle efektywny. Termoliza to zabieg służący stałemu zamykaniu naczyń krwionośnych i eliminowaniu nadmiernego owłosienia oraz rozmaitych zmian skórnych. W wypadku zamykania naczynek zabieg wykonywany jest z zastosowaniem prądu zmiennego, jaki ścina krew w ściankach naczyń, poprzez co efektywnie je zamyka. Doskonały do usuwania pojedynczych naczynek bądź tzw. pajączków. W wypadku usuwania nadmiernego owłosienia zabieg wykonywany jest z zastosowaniem prądu zmiennego o dużej częstotliwości, który niszczy cebulkę włosa. Pozwoli wyeliminować włosy grube, pozbawione pigmentu. Zalecone jest zrobienie 6 zabiegów w odstępie 1 miesiąca.

Termoliza – zamykanie naczynek prądem – przebieg zabiegu

Na starcie zabiegu wykonywany jest pomiar wrażliwości, jaki polega na badaniu odczuwania dyskomforcie poprzez pacjenta/kę. Dzięki niemu można wybrać właściwe parametry zabiegu, tak żeby był on maksymalnie bezbolesny. Po pomiarze podatności osoba wykonująca zabieg przechodzi do wbijania w każde powiększone naczynko specjalistycznej, higienicznej igły (elektrody), poprzez którą dochodzi prąd. Wywołuje on zniszczenie naczynka oraz jego zamknięcie. Zabieg tenże jest niezwykle skuteczny, specjalistyczną igłą dotyka się każdego naczynka wywołując jego błyskawiczne zniknięcie. Energia dostarczana jest poprzez niezwykle małą igłę w czasie 0,2 sekundy, czubek igły dostarczany jest nad naczynko, tuż pod naskórek w odstępach od siebie blisko 1,5 mm. Tuż po zabiegu może być nieco podrażniona oraz zaczerwieniona skóra, przebieg leczenia (we współzależności od podatności skóry) trwa od 2-3 tygodni. Uczucie, to małe oraz krótkie poczucie palenia podobne do ukąszenia komara.

Na jakiej zasadzie pozbywamy się niepożądanych włosów?

Elektroepilacja, więc epilacja igłowa, i zatem termoliza, polega na wejściu do mieszka włosowego cieniutkiej, tempo zakończonej igły-elektrody (sondy), poprzez którą płynie impuls elektryczny wywołujący koagulację (ścięcie) form białkowych, i tymże samym nieodwracalne zniszczenie macierzy włosa.
Zabieg epilacji techniką mikroelektrokoagulacji wywołuje nieodwracalne zniszczenie macierzy wzrostu włosa w fazie anagenu, z zastosowaniem prądu dużej częstotliwości. Jest to najnowsza technika, stosująca niezwykle duże nasilenie prądu przy niezwykle krótkim okresie (do tysięcznych sekund), umożliwiając bezbolesność zabiegu, i tymże samym niezrównany komfort. W termolizie dochodzi do zniszczenia mieszka włosowego na skutek reakcji cieplnej (nie jak w wypadku elektrolizy syntetycznej). Do zabiegu stosuje się prąd o dużej częstotliwości, który tworzy ciepło (w efekcie zadziałania wysokiej temperatury dochodzi do koagulacji białek oraz zniszczenia mieszka włosowego). Sposób wykonywania identyczny jak w elektrolizie. Depilowanie techniką termolizy jest zwłaszcza wskazane w wypadku włosów świeżo wyrosłych oraz meszku. Jest jednakże szereg przeciwwskazań do przeprowadzenia elektrolizy: dolegliwości tarczycy, dolegliwości serca, dolegliwości skóry, dolegliwości neurologiczne, jak i ciąża. Dodatkowo do blisko 3 dniach po zabiegu mogą się utrzymywać małe strupki, jakich nie wolno zdrapywać. Identycznie jak elektroliza, termoliza nie należy do zabiegów bolesnych.

Jakie są efekty termolizy?

Najistotniejszym rezultatem zabiegu termoliza jest doskonały wygląd skóry połączony ze zrównaniem wyraźnych naczynek i nadmiernego owłosienia i też wyeliminowanie szkodliwych zmian skórnych np. włókniaków

eFEKTY ZABIEGU ZAMYKANIA NACZYNEK TERMOLIZĄ

Pielęgnacja pozabiegowa

Po zabiegu trzeba zabezpieczać skórę kremem z filtrem, unikać elementów pobudzających, zrezygnować na parę dni z sauny oraz basenu, nie opalać się. Mechanizm leczenia jest uwarunkowany od ogólnego stanu zdrowia (np. niedokrwistość przedłuża mechanizm leczenia). Bezpośrednio po zabiegu może nastąpić obrzęk, rumień, pokrzywka. Gdy w efekcie termolizy pojawią się strupki, w przeciągu paru dni ulegną zgojeniu. Należałoby stosować kwasy omega 3, zwłaszcza EPA, jakie działa przeciwzapalnie, tworzy ściany komórek w naczynkach oraz odpowiada za ich sprężystość, zatem dieta musi zawierać ogromne ilości tychże kwasów oraz ryby.