Efekt liftnigu osiągany procedurą fal radiowych można podzielić na natychmiastowy i opóźniony. Natychmiastowy powoduje łagodny obrzęk skóry i zmiany w strukturze kolagenowej skóry: zmniejszają się włókna kolagenowe, które rozciągają się z wiekiem. Efekt długoterminowy wynika z faktu, że częściowe zniszczenie kolagenu powoduje namnażanie fibroblastów, przyspieszone przez odbudowę częściowo zniszczonego i produkcję nowego kolagenu. Urządzenie kosmetologiczne Medika Premium 2w1 wysyła fale radiowe produkowane przez prąd o wysokiej częstotliwości, który zamieniany jest na energię elektromagnetyczną.

Zasada działania fal radiowych w urządzeniu kosmetologicznym

Eksperci twierdzą, że kolagen jest niszczony i zastępowany nowym. Jeśli jest to bardzo wysoka temperatura, może prowadzić do denaturacji nie tylko kolagenu, ale także innych białek. Najprawdopodobniej w pierwszej kolejności nadal występuje umiarkowane ocieplenie, zdolne do zwiększenia fragmentacji kolagenu. Im mniejsze fragmenty kolagenu, tym szybciej są wypłukiwane z ciała. Daje to sygnał fibroblastom do dzielenia i wzmacniania ich pracy.

Okres dojrzewania fibroblastów wynosi od 20 do 27 dni. Dopiero wtedy zaczyna produkować nowy kolagen. Dlatego zmiana struktury kolagenu odnosi się do opóźnionych efektów. Natychmiastowy efekt liftingu po zabiegu uzyskuje się głównie poprzez obrzęk międzykomórkowy. Ta opinia potwierdza tendencję w kosmetologii sprzętowej. Moc urządzeń stopniowo maleje, temperatura na obszarze poddanym zabiegowi zmniejsza się, co jest kompensowane liczbą procedur.

Zalety stosowania fal radiowych – profesjonalne urządzenie medyczne

Prądy o wysokiej częstotliwości wykazują wyraźny efekt termiczny. Efekt diatermii przejawia się w następujących reakcjach fizjologicznych: zwiększa się aktywność wegetatywnego układu nerwowego, co znajduje odzwierciedlenie we wzmożonym krążeniu limfy i krwi, zwiększonym metabolizmie, zwiększaniu aktywności leukocytów.

Pod wpływem diatermii rozluźniają się mięśnie szkieletowe i mięśnie narządów wewnętrznych, wzrasta próg pobudliwości nerwów czuciowych. Podczas wykonywania procedur falami radiowymi zamiast elektrody metalowej stosowana jest elektroda pokryta specjalnym półprzewodnikiem. Nowoczesne urządzenie o wysokiej częstotliwości ma minimalny szkodliwy wpływ na naskórek i skórę właściwą.

Efekt emitowania fal radiowych

Fale radiowe pobudzają nie tylko powierzchniowe, ale także głęboko położone tkanki. Efektem działania fal radiowych jest dostarczenie tlenu do tkanek spowodowanie ich odżywienia. Podgrzane włókna obkurczają się i ujędrniają, jednocześnie odbudowując się. Procedura kosmetologiczna wzmaga produkcję kolagenu i elastyny przyczyniając się do wygładzenia zmarszczek. Dla wzmocnienia efektu liftingu producent urządzenia Medika Premium 2w1 zastosował dodatkowo laser półprzewodnikowy (650 nm.) Zabiegowi z wykorzystaniem fal radiowych mogą poddać się osoby mające problemy ze strukturą skóry, gdy obserwowane jest jej wiotczenie, procedura zapewnia napinanie skóry. Wskazaniem jest także chęć usunięcia zmarszczek i cellulitu a także pozbycie się nieefektownego tzw. drugiego podbródka.

Fale radiowe wpływają również na komórki tłuszczowe. Selektywne ogrzewanie komórek tłuszczowych prowadzi do przyspieszenia metabolizmu tłuszczów, co prowadzi do powstawania kwasów tłuszczowych i glicerolu, które przenikają przez błonę komórkową na zewnątrz. Przyspieszenie krążenia krwi zapewnia drenaż złogów tłuszczu w układzie limfatycznym, dzięki czemu tłuszcz jest wydalany z organizmu w sposób naturalny. W rezultacie następuje zmniejszenie objętości tkanki tłuszczowej.