Usuwanie zbędnego owłosienia przy pomocy lasera SHR to co raz chętniej wybierana przez Polki metoda pozbywania się zbędnego owłosienia z ciała. Skuteczny i bezpieczny sposób opiera się na technologii IPL (intensywne źródło światła), będąc także jej bardziej zaawansowanym ulepszeniem. Przekonajmy się czemu tak jest, oraz jakie zalety ma najnowocześniejsza technologia depilacji laserowej włosów.

Jak działa laser SHR w praktyce?

Usuwanie włosów za pomocą lasera SHR dzięki przeprowadzonym na nim badaniom wykazało, że jest to o wiele szybsza, skuteczniejsza i co najważniejsze, bezbolesna alternatywa dla standardowej metody laserowej IPL.

Skrót znajdujący się w drugim członie nazwy technologii, czyli SHR jest skrótem powstałym ze słów Super Hair Removal. System ten łączy technologię laserową z zaletami pulsującego źródła światła, zapewniając bezbolesne, natychmiastowe rezultaty. Włosy dzięki takiej technologii, zostają na trwale usuwane z danego miejsca na ciele osoby poddanej takiemu zabiegowi.

SHR to najbardziej zaawansowana technologia depilacyjna obecnie istniejących na rynku urządzeń depilacyjnych. Efekty redukcji włosów są widoczne już chwilę po przeprowadzeniu pierwszego zabiegu, który usuwa nawet najdrobniejsze, niedostrzegalne gołym okiem cienkie włoski. Laser SHR usuwa włosy w procesie nazwanym In-Motion, który jest swoistym przełomem w metodologii trwałego usuwania włosów, dzięki tej technologii zabieg redukcji włosów nie jest już bolesny i niewygodny.

 

Proces działania technologii SHR

Technologia usuwania włosów za pomocą lasera SHR wykorzystuje 50% energii elektrycznej do trwałego usunięcia włosów z powierzchni ciała, następne 50% energii elektrycznej potrzebnej do przeprowadzenia depilacji wysyłane jest w kierunku skóry, która absorbuje je przy pomocy komórek macierzystych służących za element bazowy dla produkcji włosów. To właśnie jeden z najważniejszych powodów stojących za bezpieczeństwem i sukcesem stosowania SHR w depilacji laserowej skóry.

Kolejnym sekretem technologii SHR jest jej częstotliwość, dzięki wykorzystywaniu 50% energii przy jednoczesnym zwiększeniu częstotliwości wysyłania impulsów świetlnych w kierunku skóry, zmiany zachodzą w dynamiczny, niemal niewidoczny i bezbolesny sposób dla skóry.

Bezpieczeństwo przy stosowaniu technologii SHR

Laser SHR jest całkowicie bezbolesnym zabiegiem, opisywany przez wszystkie osoby które poddały się tego typu terapii jako całkowicie bezpieczna i komfortowa. Mniej wydzielanego przez laser intensywnego ciepła w przeciwieństwie do standardowej technologii IPL nie działa negatywnie na skórę, ale w sposób odwrotny, przez wiele osób porównywane jest jako doznanie przypominające niemal masaż na małym kawałku skóry.

Dodatkowo szereg badań przeprowadzonych na technologii laserowej nie wykazał jakoby miały one mieć negatywny wpływ na zdrowie lub kondycję osoby stosującej taką metodę depilacji owłosienia.

Laser SHR i jego zalety

Pierwszą i najważniejszą zaletą stojącą za laserem SHR w przeciwieństwie do jego starszego odpowiednika jest to, w jaki sposób działa on na skórę poddaną działaniu lasera. Włosy usuwane za pomocą metody SHR znikają bezboleśnie, mniejsze natężenie przy jednoczesnej zwiększonej częstotliwości ma niemal prozdrowotne działanie dla ludzkiej skóry, technologia In-Motion zapewnia dodatkowo o wiele większy komfort podczas przeprowadzania zabiegu.

Laser SHR jest także efektywny podczas pracy z każdą możliwą karnacją i rodzajem struktury włosów. SHR zapewnia atrakcyjną redukcję owłosienia bez widocznych śladów po depilacji, dodając pewności siebie i podkreślać atrakcyjność osób stosujących tę technologię. Kolejnym atutem jest także możliwość przeprowadzenia zabiegu u osób mających opaloną skórę, przez zmniejszone wydzielanie ciepła praca z opaloną skórą nie będzie bolesna, tak samo jak stosowanie zabiegu z ciemną lub jasną karnacją.

Czy laser SHR jest na pewno permanentną metodą?

Kliniczny punkt widzenia podaje jasno, że tak. Jednakże, nie możemy zatrzymać produkcji hormonów związanych z porostem włosów, dlatego zabieg osiąga skuteczność usuwania owłosienia w 95%.

Włosy potraktowane laserem SHR nie powinny odrastać, ze względu na uszkadzanie podczas zabiegu mieszków włosowych, które nie mogą poprawnie funkcjonować. Jeśli jednak w miejscu depilacji znajdywały się mieszki włosowe nie będące w aktywnej fazie wzrostu, może być wymagana dodatkowa depilacja nawet po trzech latach od ostatniego zabiegu.

Czy regeneracja organizmu po depilacji jest wymagana?

Zabiegi laserowe SHR nie mają żadnych przeciwwskazań co do normalnego funkcjonowania, nie wymagają dodatkowego czasu urlopu regeneracyjnego. Po przeprowadzeniu zabiegu można natychmiastowo otrzymać specjalne leczenie, tego samego dnia można już wrócić do pracy oraz wykonywania innych codziennych aktywności.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/content/55-laser-shr