Pozbycie się niechcianych włosów na zawsze? To jest możliwe! Wystarczy profesjonalny zabieg depilacji laserowej. Profesjonalne laserowe usuwanie włosów było jednym z hitów ostatnich lat. Unikalne efekty, które można dzięki temu osiągnąć, stały się popularnym miejscem zarówno dla kobiet, jak i mężczyzn, którzy chcą pozbyć się niechcianych włosów.

Na trwałe efekty możesz liczyć tylko po kilku zabiegach laserowych. Laserowe usuwanie włosów umożliwia usuwanie włosów za pomocą wiązki laserowej, która wnika w skórę i niszczy mieszki włosowe. Laser działa szczególnie z melaniną, tj. ciemnym pigmentem. Dlatego najlepsze efekty laserowego usuwania włosów można uzyskać przy ciemniejszych włosach na jasnej skórze. W rezultacie włosy nie odrastają, a skóra staje się jedwabiście gładka na zawsze.

Na jakie partie ciała można stosować laser do depilacji?

Dzięki laserowemu usuwaniu włosów możesz usuwać włosy z części ciała takich jak:

  • nogi
  • szyja
  • bikini
  • twarz i inne

Laserowe usuwanie włosów jest szybkie i bezbolesne. Jest to również bezpieczna procedura, która nie powoduje podrażnień ani uszkodzeń skóry, dlatego można to zrobić nawet na wrażliwych obszarach. Należy jednak zauważyć, że leczenie spektakularnych efektów nie wystarczy – laserowe usuwanie włosów wymaga nawet wielokrotnych powtórzeń, aby utrzymać skórę wolną od większości niechcianych włosów. Podczas pierwszego zabiegu możesz usunąć około 30-40% wszystkich włosów, a tylko kolejne zabiegi mogą usunąć do 80-92% włosów.

Dlaczego warto wykonywać wiele zabiegów?

Potrzeba wielokrotnego laserowego usuwania owłosienia wynika głównie ze specyfiki wzrostu włosów. Światło lasera niszczy tylko włosy znajdujące się w aktywnej fazie wzrostu, tj. są widoczne na powierzchni skóry. Ci Włosi są w tak zwanej fazie anagenowej. Inne okresy wzrostu włosów to katagen, tj. faza obniżenia i Telogen oraz faza spoczynku. Laser nie działa podczas fazy katagenu i telogenu. Ponieważ włosy na ciele nie tylko stale rosną w jednej fazie, ale fazy te ciągle się zmieniają, kilka zabiegów należy wykonywać kolejno. Następnie możesz zniszczyć włosy, które są w fazie anagenu.

Dlatego zaleca się wykonanie co najmniej 4 zabiegów depilacji laserowej, które należy powtarzać średnio co 4–12 tygodni. Aby uzyskać lepsze wyniki, może być konieczne dodatkowe leczenie. Jest to szczególnie wskazane u osób o cieńszych i jaśniejszych włosach, które nie mają dużo melaniny. Dlatego przy pierwszym depilacji laserowej nie możesz usunąć wszystkich niechcianych włosów w Twojej okolicy. Dopiero po 4-5 zabiegach można trwale osiągnąć efekt jedwabiście gładkiej skóry. Jednak zdarza się, że pojedyncze włosy mogą odrosnąć, ponieważ mieszki włosowe nie są całkowicie uszkodzone. Następnie zaleca się przeprowadzanie zabiegu odświeżającego raz w roku lub 2 lata.

Przeciwwskazania do zabiegów z wykorzystaniem lasera do depilacji

Przeciwwskazaniami do tego procesu są głównie ciąża i karmienie piersią. Ponadto wszystkie fotouczulacze (takie jak leczenie witaminą A) lub leki ziołowe (takie jak ziele dziurawca zwyczajnego lub nagietek) nie są poddawane zabiegom laserowym i należy je przerwać co najmniej tydzień po przejściu do laserowego pokoju do usuwania włosów. Ponadto osoby cierpiące na choroby skóry (takie jak łuszczyca) są również wyłączone z leczenia laserowego.

Czy laser do depilacji jest bezpieczny?

Leczenie jest uważane za całkowicie bezpieczne. Laser nie wpływa na delikatny naskórek, ale bezpośrednio wpływa na mieszek włosowy, dlatego można go stosować w obszarach szczególnie wrażliwych na podrażnienia, takich jak pachy, bikini i górne usta. Ból jest bardzo osobistą sprawą. Każdy ma inne progi bólu – jest to nieprzyjemne uczucie dla jednej osoby i nie robi wrażenia na drugiej osobie. Ogólnie uważa się, że to leczenie jest całkowicie bezbolesne i co najwyżej spowoduje jedynie tymczasowy dyskomfort. Aby zmniejszyć nieprzyjemne odczucia, przed zabiegiem warto poprosić o maść znieczulającą, która znacznie zwiększy komfort wykonywanego zabiegu.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/content/32-laser-do-depilacji-medika