Gładka, pozbawiona owłosienia skóra, cera o równomiernym kolorycie, brak zmarszczek, przebarwień czy widocznych naczynek – te i inne efekty uzyskać można z pomocą jednego urządzenia. Mowa o laserze IPL, czyli nowoczesnej i skutecznej technologii służącej utrzymaniu estetycznego, pięknego wyglądu.

Czym jest laser IPL?

Pod tajemniczym skrótem kryje się hasło „Intensive Pulse Light”, czyli: impulsywne źródło światła. Głowicę urządzenia IPL stanowi silna, ksenonowa lampa wykorzystująca różnej długości fale świetlne o zakresie 500-1200 nm, która działa w sposób bezpieczny i mało inwazyjny, nagrzewając tkankę skórną. Rozproszone promienie docierają do różnych warstw skóry i dzięki temu w sposób kompleksowy radzą sobie m.in. z owłosieniem, zmarszczkami, przebarwieniami, rozszerzonymi naczynkami czy trądzikiem.

Depilacja laserem IPL

Jednym z najczęstszych obszarów zastosowania urządzeń IPL jest usuwanie owłosienia. Fale świetlne emitowane przez głowicę oddziałują na barwnik znajdujący się we włosach – melaninę. Energia cieplna transmitowana od nasady po cebulkę w torebce mieszkowej włoska, rozgrzewa go i niszczy, uniemożliwiając ponowny wzrost. Początkowo, po wykonaniu zabiegu na skórze pojawia się delikatne zaczerwienienie, a następnie zaobserwować można osłabienie i wypadanie włosków, które zostały potraktowane laserem.

Uzyskanie długotrwałych efektów depilacji laserem IPL jest uwarunkowane od liczby zabiegów – zaleca się najczęściej wykonanie pełnej serii do uzyskania gładkiej, pozbawionej owłosienia skóry. Efekty depilacji pozwala ocenić seria ok. 5 zabiegów wykonanych w ciągu kilku tygodni.

Największą skuteczność depilacji laserem IPL odnotowuje się w przypadku gęstego i ciemnego owłosienia, które zawiera największą ilość barwnika i pochłania największą ilość energii emitowanej przez głowicę lampy. Natomiast w przypadku bardzo jasnego owłosienia można w efekcie depilacji IPL uzyskać znaczne jego osłabienie i przerzedzenie. Z reguły zabiegów IPL dokonuje się na włoskach pozostających w fazie wzrostu – gwarantuje to największą skuteczność depilacji.

Do jakich zabiegów wykorzystywany jest laser IPL?

Urządzenia IPL są szeroko stosowane w przypadku różnego rodzaju schorzeń skórnych. Zaliczyć do nich można m.in. zmiany naczyniowe. Powiększone naczynka np. na twarzy poddaje się działaniu impulsu lasera, „zmuszając” system naczyniowy do rozpadu uszkodzonych żył i ich przefiltrowanie.

Laser IPL radzi sobie również z innymi problemami skórnymi, takimi jak trądzik. Wiązka światła lampy ksenonowej nie tylko niszczy bakterie powodujące powstawanie stanów zapalnych, ale także redukuje istniejące już wypryski i pobudza komórki skóry do regeneracji. Klienci korzystający z urządzeń IPL do zmniejszenia trądziku pospolitego, odnotowują również zmniejszenie porów czy ograniczenie wydzielanego sebum.

IPL to technologia, która znakomicie sprawdza się również w leczeniu fotostarzenia – laser motywuje bowiem skórę do produkcji elastyny i kolagenu, który opóźnia powstawanie zmarszczek. Skóra po zabiegu IPL jest wyraźnie uelastyczniona, jędrna i wygładzona. Redukuje również przebarwienia, rumień, radzi sobie z piegami, a nawet – z rozstępami na ciele.

W przypadku zabiegów IPL na różnego rodzaju problemy skórne, po każdej sesji widoczne jest zaczerwienienie skóry, które jednak znika już po kilku godzinach. Warunkiem do przeprowadzenia zabiegu jest ukończone 25 lat.

Szerokie spektrum zalet

Wybór lasera IPL do depilacji i leczenia problemów skórnych to gwarancja bezpiecznego zabiegu. Dlaczego? IPL to technologia nieablacyjna, która działa na najniższe warstwy skóry, nie uszkadzając naskórka. Zabiegi z wykorzystaniem rozporoszonej wiązki świetlnej są krótkie i stosunkowo bezbolesne, nie powodują też długotrwałych efektów ubocznych w postaci podrażnień czy oparzeń.

Decydując się na wykorzystanie technologii IPL do poprawy samopoczucia i wyglądu, warto skorzystać z oferty renomowanych gabinetów medycyny estetycznej, które dysponują wysokiej jakości urządzeniami – to gwarancja komfortu i profesjonalnie przeprowadzonego zabiegu. (Więcej znajdziesz tutaj: https://medikapoland.pl/pl/content/56-laser-ipl )