Zabieg HIFU jest uważany za jeden z najskuteczniejszych zabiegów medycyny estetycznej. Technologia ta opiera się na wykorzystywaniu fal dźwiękowych o dalekim zasięgu i jest stosowana między innymi w leczeniu nowotworu prostaty.

W medycynie estetycznej HIFU pełni rolę nieinwazyjnego liftingu twarzy. Technologia ta jest znana w medycynie od 20 lat. Od kilku lat jest stosowany do podnoszenia i napinania skóry. HIFU jest falą dźwiękową o wysokiej częstotliwości, która powoduje ruch komórek w tkankach. Fala ma ograniczony zasięg i może gromadzić się na różnych głębokościach tkanek – w medycynie estetycznej stosuje się trzy głębokości – 1,5, 3,0 i 4,5 mm. Skoncentrowana wiązka ultradźwiękowa, która osiąga określoną głębokość, powoduje ruch i tarcie komórek wytwarzających ciepło, co z kolei prowadzi do mikroparzeń w tkance – mają one średnicę od 0,5 do 1 mm. Powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona.

Jak wygląda zabieg HIFU?

Przed zdecydowaniem się na przystąpienie do zabiegu koniecznym jest kontakt ze sprawdzonym i renomowanym biurem medycyny estetycznej. Urządzenie do emisji ultradźwięków powinno być obsługiwane przez specjalistę, który dobierze odpowiednie parametry zabiegu. Niewłaściwe użycie może prowadzić do oparzeń kości.

Czas trwania procedury wynosi około 20-30 minut. Przed zabiegiem skórę smaruje się żelem, a następnie lekarz umieszcza urządzenie, które emituje fale w wybranym miejscu. Osoby o niskim progu bólu mogą czuć się nieswojo podczas zabiegu. W takich przypadkach skóra jest smarowana kremem znieczulającym. Uczucia bólu mogą być podobne do lekkich użądleń, a ich intensywność jest uzależniona od siły fali. Zabieg HIFU najczęściej stosuje się na twarzy. Możesz jednak wybrać dowolne inne miejsce, którym skóra musi zostać ujędrniona i zregenerowana.

Cena HIFU na twarz waha się między 2500, a 3500 PLN. Wybór konkretnego miejsca leczenia (szyi, policzków) powoduje zmiany tej ceny.

Za sprawą zastosowaniu HIFU powierzchnia skóry pozostaje nienaruszona i nie ma potrzeby odbudowy. Przez kilka godzin po zabiegu może być widoczne niewielkie zaczerwienienie skóry. W większości przypadków wymagany jest tylko jeden zabieg, aby osiągnąć zadowalające wyniki. Jeśli skóra jest bardzo luźna, zabieg można powtórzyć do trzech razy co 1-3 miesiące.

Efekty zabiegu

W wyniku oparzeń regeneracja i pogrubienie bieżącej struktury komórkowej rozpoczyna się na określonej głębokości tkanki. Włókna kolagenowe są skracane, co ma niewielki wpływ natychmiast po zabiegu. Z drugiej strony musisz poczekać od kilku miesięcy do pół roku na końcowy efekt, czyli tyle czasu, ile zajmuje Twojej skórze całkowite odtworzenie.

Efekty leczenia HIFU:

 • Pogrubienie skóry,
 • Zmniejszenie wiotkości,
 • Wyostrzenie konturu twarzy,
 • Napinanie skóry na szyi i policzkach,
 • Elastyczność skóry,
 • Redukcja zmarszczek,
 • Zmniejszenie porów.

HIFU – dla kogo?

Zabieg HIFU przeznaczony jest dla osób z obwisłą skórą, które nie chcą poddawać się zabiegom inwazyjnym i liftingom twarzy. Efekty trwają od 18 miesięcy do nawet dwóch lat. Możesz również używać HIFU z innymi metodami wzmacniania i podnoszenia.

Zabieg HIFU – przeciwwskazania

Leczenie HIFU jest nieinwazyjne i bezpieczne dla większości ludzi. Dla osób, które często stosują estetyczne zabiegi medyczne, ważne jest, aby fale nie mogły przejść przez obszary, w których podczas zabiegu stosowano kwas hialuronowy.

Inne przeciwwskazania do procedury HIFU to:

 • Ciąża
 • Nowotwory złośliwe
 • Choroby serca,
 • Zapalenie w miejscu zabiegu.

HIFU – zalecenia po zabiegu

Osoba, która przeszła leczenie HIFU, powinna uważać, aby nie podrażniać wrażliwej skóry przez około tydzień. W tym czasie nie zaleca się ultradźwiękowych zabiegów skóry. Najbezpieczniej jest wybierać delikatne kosmetyki i unikać łuszczenia skóry. Pierwszy dzień po operacji może wymagać również ostrożności podczas żucia i śmiechu oraz braku ćwiczeń. Nie jest wskazane przyjmowanie środków przeciwzapalnych i przeciwbólowych w ciągu miesiąca od operacji – wyjątkiem jest acetaminofen.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/content/47-hifu-cena