Czym jest infuzja tlenowa?

Infuzja tlenowa jest zabiegiem kosmetycznym polegającym na wtłaczaniu czystego tlenu w głąb skóry. Wykorzystuje się przy tym zaawansowane narzędzia kosmetyczne. Jest to nieinwazyjna, innowacyjna technika odmładzająca cerę. Bazuje ona na tlenie hiperbarycznym. Tlen pod ciśnieniem daje głębszym warstwom skóry czynne elementy skupionych kosmetyków. Dzięki temu skóra zyskuje większą dostępność kosmetyku oraz odpowiednie dotlenienie. Skóra pozbawiona odpowiedniej ilości tlenu jest szara, nie ma blasku oraz starzeje się znacznie szybciej.

Kto powinien wykonać taki zabieg?

Zabieg może wykonać każdy, kto chce poprawić stan oraz kondycję swojej skóry w sposób bardzo bezpieczny i nieinwazyjny. Wiek pacjenta praktycznie nie jest ważny. Jeśli zabiegowi chce poddać się młoda osoba, to zabieg będzie działał zapobiegawczo. Ochroni on skórę przed utratą wody, obniżeniu jej sprężystości czy też przedwczesnemu starzeniu się.

Infuzja tlenowa, w przypadku skóry dojrzałej, spowolni proces jej starzenia. Niweluje również jej rezultaty w postaci zmarszczek, zmniejszonej sprężystości cery, napięcia czy też jej szarawego odcienia. Infuzja tlenowa jest idealnym zabiegiem dla cery młodej, jak i dojrzałej.

Jak wygląda cały zabieg?

Pierwszym krokiem jest bardzo staranny demakijaż cery. Tuż po jej oczyszczeniu, stan cery zostaje oceniony przez kosmetologa i odbywa się rozmowa z pacjentem w sprawie jego oczekiwań, co do zabiegu. Następnie wybierana jest odpowiednia ampułka, która ma na celu zapewnienie jak najlepszego wyglądu cery.

Kolejnym krokiem jest wykonanie specjalnego peelingu, który eliminuje obumarły naskórek oraz oczyszcza pory. Skóra przygotowana jest po nim na przyjęcie substancji czynnych zawierających się w ampułce. Kosmetolog otwiera fiolkę i wlewa płyn do infuzora.

Następnie zbliża urządzenie do twarzy na odległość około 1 mm od powierzchni skóry. Wtłacza w ten sposób elementy czynne w głębsze warstwy skóry. Czas trwania takiego zabiegu to około półtorej godziny. On sam jest bezbolesny, nie trzeba po nim rekonwalescencji a pacjent może powrócić do swoich codziennych czynności i zadań.

Rezultaty infuzji tlenowej

Rezultaty infuzji tlenowej widać praktycznie od razu po zakończeniu zabiegu. Gładkość skóry, świeży wygląd czy też spłycenie zmarszczek – to jedne z efektów, które mogą zobaczyć pacjentki. Skóra po zabiegu prezentuje się bardzo dobrze – odzyskuje blask, wygląda na żywszą, zdrowszą oraz bardziej dotlenioną. Cera posiadająca tendencję do zaczerwienień, staje się bledsza, a poziom widoczności niedoskonałości znacznie się obniża. Twarz staje się bardziej miękka, zdrowsza oraz o wiele przyjemniejsza w dotyku.

Na rezultaty zabiegu nie trzeba czekać – jest to główny powód spopularyzowania go na masową skalę. Wiele gwiazd Hollywood poddaje się temu zabiegowi. Poleca się go również paniom tuż przed ślubem- dzięki niemu trądzik i zaczerwienienia nie stanowią już problemu.

Efekt infuzji tlenowej – jak długo się utrzymuje?

Po zabiegu nie jest potrzebna rekonwalescencja, gdyż jest on całkowicie bezbolesny. Zabieg trwa od godziny do półtorej. Efekty takiego zabiegu są widoczne praktycznie od razu; utrzymują się co najmniej półtora tygodnia. Jeśli chcemy uzyskać trwałych rezultatów, musimy wykonać przynajmniej sześć takich zabiegów. Należy je przeprowadzać w  tygodniowych odstępach. Eksperci polecają zrobienie przynajmniej dwóch tego typu terapii na przestrzeni roku. Efekt po pierwszym, jednorazowym zabiegu (ten zauważalny) utrzymuje się od dwóch do czterech tygodni. Najlepszy, stały rezultat otrzymamy podczas wykonywania serii zabiegów co pół roku.

Kiedy powinniśmy zdecydować się na infuzję tlenową?

Infuzja tlenowa niweluje wiele niedoskonałości skóry – jest polecana przede wszystkim jeśli zaobserwujemy: zaczerwienienia, niejednolity koloryt naszej cery, sucha skóra, początek oznak starzenia się cery, skóra zanieczyszczona, zmęczona, czy też pozbawiona blasku a przede wszystkim zmiany trądzikowe.

Czy istnieją jakiekolwiek przeciwwskazania, przez które nie wykonamy zabiegu?

Przeciwwskazania uniemożliwiające wykonanie zabiegu to między innymi: infekcje bakteryjne, grzybicze czy też wirusowe, opryszczka, nowotwory (szczególnie złośliwe), chore zatoki oraz przeziębienie. Jeśli będziemy mieli jakiekolwiek obawy – warto skontaktować się ze specjalistą.