Często nowinki medyczne, zwłaszcza w zakresie medycyny estetycznej, potrafią wywoływać nieufność. Często bywa to słuszne, lecz nie tym razem. Ultradźwiękowy lifting Hifu stanowi gigantyczny krok naprzód w naszej dziedzinie. Eliminuje on wszystkie niebezpieczeństwa oraz niedogodności, jakie wiążą się z klasycznymi, chirurgicznymi metodami o dużym stopniu inwazyjności. Z poważnego zabiegu chirurgicznego naciągnięcia skóry, lifting staje się bezpieczną usługą z zakresu kosmetologii.

Mimo swojej natury, jest on też znacznie wydajniejszy i bardziej efektywny. Podczas zabiegu metodą Hifu, impuls ultradźwiękowy dociera na głębokość aż do do 4,5 mm w głąb skóry, podczas, gdy dotychczasowe metody, gwarantowały jedynie dotarcie na 1,5 mm. Dzięki temu efekty zabiegu są trwalsze, bardziej widoczne oraz dużo rzadziej wymagają odnowień i poprawek.

Kiedy wykonać zabieg liftingu ultradźwiękowego metodą Hifu

Istnieje cały szereg problemów, które dzięki tej metodzie znaleźć potrafią w końcu skuteczne rozwiązanie.  Główną sferą, w której zabieg może przynieść dobroczynne skutki, są te najbardziej widoczne efekty starzenia twarzy. Opadanie policzków i kącików ust, a także powiek oraz brwi. Jest to też skuteczne na zmniejszenie widoczności efektu tzw. „drugiego podbródka”, wynikłego ze zwiotczenia skóry pod brodą i szyją.

Większość innych skutków utraty kolagenu może być zniwelowane, a nawet wyeliminowane. Jeżeli zaobserwowałaś (lub zaobserwowałeś!) u siebie na przykład utratę wyrazistości owalu twarzy lub inną jej deformację, jeżeli wydaje ci się, że twoje fałdy nosowo-wargowe uległy pogłębieniu, a nawet jeżeli po prostu martwi Cię zmniejszona gęstość skóry na twojej twarzy i chcesz uniknąć momentu, w którym za późno będzie na zabieg nieinwazyjny, to Hifu jest właśnie dla Ciebie !

Na czym polega zabieg Hifu?

Hifu opiera zasadę swojego działania na wykorzystywaniu ultradźwięków do wnikania w głębokie warstwy skóry i jej stymulację. Dzięki wykorzystywaniu starannie dobranych częstotliwości, skóra potrafi wielokrotnie zwiększyć swoją elastyczność. Dzięki temu niekorzystne efekty starzenia ulegają wizualnemu cofnięciu. A nasz system mięśniowo – powięziowy ulega regeneracji. Czym jest system mięśniowo-powięziowy?

Jest to niezwykle delikatny mechanizm naczyń połączonych, którego głównym zadaniem jest napinanie mięśni naszej twarzy. Wraz z upływem czasu jego działanie ulega jednak osłabieniu, a włókna kolegenowe rozciągają się, powodując zwiotczenie skóry i innych tkanek miękkich twarzy. Aby poprawić owal twarzy, niezbędne jest ponowne naciągnięcie skóry. Zabieg ultradźwiękowy powoduje ogrzanie głębokich warstw skóry, co niesie za sobą obkurczenie tkanek, i uzyskanie dzięki temu lepszego kształtu kolagenu.

Sposób wykonywania zabiegu hifu

Doświadczony i wykwalifikowany kosmetolog jest w stanie dzięki aparaturze Hifu działać  na precyzyjnie ustaloną głębokość skóry, bez naruszania otaczających tkanek. W trakcie trwania zabiegu określone warstwy skóry są ogrzewane do temperatury między sześćdziesięcioma pięcioma, a siedemdziesięcioma stopniami Celsjusza. Dzięki temu obszar poddany procedurze ujędrnia się, a produkcja nowych włókien elastyny ulega znacznemu  pobudzeniu. Efekt liftingu jest dzięki temu uzyskany we wszystkich warstwach tkanek miękkich twarzy, a nie tylko na jej powierzchni. Dzięki temu, że proces syntezy włókien kolagenowych jest długotrwały, efekt ulega ciągłemu polepszeniu nawet na przestrzeni do trzech miesięcy.

Obszary stosowania i dostępne urządzenia

Największą przydatność tej metody stwierdzić można oczywiście w stosunku do twarzy, jednak można ją z dużą skutecznością stosować też na przestrzeni szyi oraz dekoltu. Pozwala to na uzyskanie bardziej jednolitego efektu liftingującego, bez wyraźnych rozgraniczeń między obszarami objętymi zabiegiem oraz pozostałą częścią ciała.

Ze względu na innowacyjny charakter urządzenia, na rynku nie ma jeszcze zbyt wielu aparatów do wykonywania zabiegów tą metodą. Te istniejące, jak Urządzenie Medika Premium Hifu  mieści się cenowo w granicach 32 tys. złotych. Co pozwala zarówno na oferowanie klientom atrakcyjnych stawek za  zabieg, jak i korzystną stopę zwrotu dla klinik i salonów, które zdecydują się na włączenie tej procedury w zakres swoich usług.

Źródło: https://medikapoland.pl/pl/content/47-hifu-cena