Nazwa zabiegu pochodzi od skrótu z języka angielskiego „Microneedle Fractional Radio Frequency”, czyli po polsku zabieg radiofrekwencją mikroigłową, niekiedy także termolifting za pomocą fal radiowych. Można znaleźć go również używając skrótów RF lub MRF. Jest to innowacyjny zabieg estetyczny, który w ostatnich latach uważa się za jeden z najlepszych na arenie międzynarodowej. Zabieg polega na oddziaływaniu jednocześnie na naskórek, a także na głębokie warstwy skóry – dlatego nazywany jest także jako „nieoperacyjny lifting”.
Zapewnia on widoczną poprawę napięcia skóry oraz jej jędrności na dowolnym obszarze ciała, korektę owalu twarzy, likwidację zmarszczek, poprawę kolorytu skóry oraz wyrównanie jej powierzchni. Jest to niezastąpiony zabieg, jeśli chodzi o leczenie blizn i rozstępów. Ze względu na bezpieczeństwo i brak powikłań stanowi on idealną alternatywę dla zabiegów laserowych, czy odmładzania chirurgicznego.
Wskazania do zabiegu radiofrekwencją mikroigłową:
- Jeśli skóra na Twojej twarzy, szyi i dekolcie jest wiotka, mało jędrna – wypełnienie skóry nowym kolagenem, efekt liftingu,
- Jeśli chcesz poprawić owal twarzy, opadające policzki, ukształtować linię żuchwy (redukcja „podwójnego podbródka”)
- Jeśli Twoja skóra jest zwiotczała i mało napięta na danym obszarze ciała (pośladki, uda, biust, ramiona, brzuch – zwłaszcza po intensywnym odchudzaniu lub ciąży),
- Jeśli masz powierzchniowe blizny,
- Jeśli występują u Ciebie powiększone pory,
- Jeśli masz zmarszczki i drobne linie (szczególnie w trudno dostępnych miejscach: powieki, pod oczami, warga górna),
- Jeśli masz skórę po-trądzikową i atroficzną,
- Jeśli masz przebarwienia oraz hiper- lub hipo-pigmentacje
- Jeśli masz cellulit oraz rozstępy,
- Jeśli Twoja skóra jest naczyniowa,
- Jeśli masz trądzik aktywny,
- W celu leczenia nadpotliwości.
- W celu rozświetlenia skóry oraz wyrównania jej kolorytu,
- W celu wygładzenia struktury naskórka.
Wszystkie wymienione wyżej dolegliwości pozwalają Ci zastanowić się nad zabiegiem RF.
Rf mikroiglowy – Zasada działania
RF wykonuje się przy pomocy wymiennych kartridży z pozłacanymi igłami o regulowanej długości: od 0,5 mm, do 3,0 mm – są one jednorazowe dla każdego klienta. Obszar zabiegowy głowic wynosi 1cm² oraz 49 (7×7) igieł na ciało lub 25 (5×5) igieł na twarz.
Urządzenie RFrax lift posiada szeroki zakres regulacji parametrów oraz głowicę chłodzącą. RF to przykład działania sił synergii, czyli połączenia różnych rodzajów terapii podczas jednego zabiegu dla osiągnięcia dużo lepszych efektów, niż stosowanie ich oddzielnie – w tym przypadku znanych wcześniej radiofrekwencji oraz mezoterapii mikroigłowej.
Podczas minimalnych uszkodzeń powierzchownych warstw skóry, które są kontrolowane, tworzą się termiczne mikrouszkodzenia głęboko pod wierzchnią warstwą skóry. Powoduje to stymulację, a w jej konsekwencji tkanka produkuje nowy kolagen i elastynę, co przekłada się na jędrność i blask skóry. Podczas zabiegu wykorzystuje się prąd RF bipolarny, który działa sub-ablacyjnie i jest bardzo bezpieczny – nie występuje ryzyko przebarwień oraz podrażnień, które często występują przy zabiegach laserowych i chirurgicznych.
Zabieg RF Mikroigłowy polega na dostarczeniu w głąb skóry fal radiowych, które powodują ogrzanie skóry właściwej – wywołują szok termiczny, który pobudza do procesów przebudowy i regeneracji struktury kolagenowej.
Przebieg zabiegu termoliftingu radiofrekwencji mikroigłowej RF.
Zabieg termoligtingu radiofrekwencji mikrogiłowej RF jest polecany do każdego rodzaju skóry. Do każdego z osobna dopasowywana jest sterylna głowica, która zawiera mikroigły i zakładana jest na rękojeść urządzenia. Osoby wykonujące zabieg ustalają głębokość wysuwania mikroigieł, a także natężenie prądu o częstotliwości fal radiowych. Igły wysuwają się na głębokość maksymalną 3 mm. Personel medyczny przykłada głowicę urządzenia do skóry pacjenta, a mikroigły wnikają w skórę. Energia termiczna powstaje z energii fal radiowych. Zabieg nie jest bolesny, a pacjent odczuwa jedynie delikatne ukłucie i rozchodzące się ciepło.