Pełne i kształtne rysy twarzy to niewątpliwy atut. Wyraźnie zaznaczone kości policzkowe i perfekcyjny owal to trend wylansowany przez największe gwiazdy. Dawniej poddawano się ingerencji skalpela, by osiągnąć zamierzony efekt. Wiązało się to jednak z długą rekonwalescencją i bólem, którego większość z nas chciałaby uniknąć. Medycyna estetyczna proponuje nam więc soft lifting. To innowacyjna metoda na poprawienie wyglądu twarzy, bez użycia chirurgicznego skalpela. Soft lifting, gwarantuje skuteczność i bezbolesność.

Na czym polega soft lifting?

To zabieg medycyny estetycznej, który pomoże nam wymodelować objętość twarzy, bez użycia skalpela, a przy pomocy kwasu hialuronowego. Nie jest tajemnicą, że czas odciska piętno na twarzy. Zanika tkanka tłuszczowa, kolagen, a także pożądany kwas hialuronowy. Przez te zachodzące procesy, rysy twarzy stają się niewyraźne, a jej owal zaburzony. Pełne policzki i podniesione kąciki ust, powoli ustępują na rzecz pierwszych objawów starzenia. Soft lifting to zabieg, dzięki któremu możemy zahamować i odwrócić niszczycielskie działanie czasu. W ramach tego procesu, liniowo aplikuje się kwas hialuronowy, który przywraca objętość tkanek skórnych. Dodatkowo, zapewnia dla nich stabilny szkielet. Ma także działanie silnie nawilżające i ujędrniające.

Przebieg zabiegu soft liftingu

Przygotowania do niego zwykle poprzedza konsultacja lekarska. Jest to niezwykle istotne, ponieważ kwas hialuronowy może powodować reakcje alergiczne. Specjalista powinien poinformować nas o przeciwwskazaniach. Cała sztuka soft liftingu polega na wprowadzeniu kwasu hialuronowego pod linię żuchwy, w okolice skroni, a także w obszar kości jarzmowych. Przeprowadza się go z użyciem cienkich igieł lub równie cienkich kaniul. Dawkę preparatu, a także jego gęstość dobiera specjalista.

Wykonuje również delikatny masaż, aby równomiernie go rozprowadzić. Z reguły zabieg nie jest bolesny. Jednak iniekcja, a także moment wprowadzenia kwasu hialuronowego może powodować dyskomfort u pacjentów. Z tego powodu, wykorzystuje się miejscowo maść znieczulającą. Ważne jest, że po zabiegu nie jest wymagana rekonwalescencja. Na drugi dzień śmiało możemy powrócić do pracy, czy innych aktywności fizycznych. Mogą pojawić się drobne siniaki w miejscach wkłuć, które jedna znikają w przeciągu kilku dni. Efekt soft liftingu widoczny jest niemal natychmiastowo. Rezultaty zwykle utrzymują się około roku czasu. Wszystko zależy od stopnia w jakim nasz organizm absorbuje kwas hialuronowy.

Efekty zabiegu soft lifting

Są one widoczne natychmiastowo. Po zabiegu nie występuje również obrzęk. Soft lifting uzupełnia powstałe z wiekiem braki tkankowe. Co za tym idzie, po zabiegu możemy spodziewać się pełniejszych, wypukłych policzków, uwypuklonych skroni, a także uniesionych kącików ust. Podciąga to również powieki, sprawiając, że nasze spojrzenie się otwiera. Skóra twarzy wyraźnie zyskuje na jędrności i sprężystości. Dodatkowym atutem jest jej maksymalne nawilżenie. Nasza twarz nabiera zdrowego i młodzieńczego wyglądu. Jest pełna blasku i traci smutny, przygnębiony kształt. Wygładzeniu ulegają wszystkie mankamenty, które pojawiły się w strukturze skóry.

Tak więc, soft lifting redukuje drobne zmarszczki mimiczne, oznaki starzenia, a także głębokie bruzdy np. nosowo wargowe, czy lwią zmarszczkę. Pamiętajmy, że kwas hialuronowy zaaplikowany w poszczególne miejsca, przez następne dni, będzie wiązał wodę. Oznacza to dodatkowe spotęgowanie już istniejących efektów zabiegu. Mimo soft liftingu, o twarz trzeba dbać i stale ją nawilżać. Dodatkowo polecane są maseczki odżywcze, a także unikanie nadmiernej ekspozycji na szkodliwe promienie ultrafioletowe. Pamiętajmy, że tryb życia i niektóre nawyki mogą przyspieszać procesy zaniku tkanek, a także mieć wpływ na stopień przyswaja kwasu hialuronowego po zabiegu. Zwykle efekty widoczne są przez rok, po tym czasie soft lifting należy powtórzyć.