Problem cieni pod oczami jest dość popularny. Jest to problem estetyczny, z którym zmaga się większość z nas. Zwykle staramy się je maskować odpowiednimi podkładami i korektorami, jednak czasem może to okazać się niewystarczające. Skóra pod oczami jest niezwykle delikatna i podatna na zmiany. Zdarza się, że jest to kwestia dziedziczna, z którą ciężko jest sobie poradzić. Medycyna estetyczna i oferowane przez nią zabiegi, pozwolą uporać się z kłopotliwym problemem.

Problematyczne worki pod oczami

Zasinienia i nieestetyczne worki, to jedna z najczęstszych przypadłości, z którymi musimy się zmagać. Często towarzyszy im opuchlizna, pogłębiająca efekt zmęczonej i niewyspanej twarzy. Oprócz klasycznego zmęczenia, problem ten może wynikać z nieodpowiedniej pigmentacji skóry, a także uwarunkowań genetycznych. Pod oczami, skóra jest wyjątkowo cienka, zdarza się więc, że prześwitują przez nią rozszerzone naczynia krwionośne. Powstają, gdy w organizmie zatrzymuje się woda, a także postępują procesy starzenia. W ich przypadku skóra traci swoją jędrność i staje się obwisła. Słabną również mięśnie wokół oczy, które stanowiły swoiste rusztowanie.

Mogą one świadczyć również o kłopotach ze zdrowiem, więc zanim zdecydujemy się odwiedzić gabinet medycyny estetycznej, skonsultujmy przypadek z lekarzem specjalistą. Czasami, powstają one w skutek niewyspania, przemęczenia, czy złych nawyków. Spróbujmy zmienić tryb życia obserwując, czy kłopotliwy problem się zmniejsza. Jeśli wykluczymy kwestie zdrowotne, oraz wynikające ze zmęczenia, by zniwelować worki, możemy sięgnąć po pomoc jaką oferuje medycyna estetyczna. Dzięki nim, nie będziemy musieli poświęcać rano tyle czasu, skrzętnie maskując zasinienia pod oczami.

Drenaż limfatyczny

To jeden ze sposobów na walkę z workami pod oczami. W gabinetach kosmetycznych wykonuje się specjalny masaż, w okolicach oczu. Ma on na celu usprawnienie przepływu limfy, a także poprawienie krążenia w tym obszarze. Zwykle może wykonać go odpowiednio przeszkolona kosmetyczka ręcznie. Jednak dla lepszych efektów, gabinety wyposażane są w specjalne maszyny do przeprowadzenia drenażu limfatycznego. Z uwagi na to, że skóra pod oczami jest niezwykle delikatna, ręczny masaż może ją dodatkowo rozciągnąć. Przeznaczone do tego zabiegu urządzenia, zapobiegną temu problemowi.

Mezoterapia

Jeden z najskuteczniejszych sposobów na walkę z workami pod oczami. Wiąże się on z iniekcją, co może powodować dyskomfort, szczególnie w tak wrażliwej okolicy oczu. Zwykle wykonuje się go przy wykorzystaniu maści chłodzącej jako znieczulenia. Za pomocą cienkiej igły pod skórę aplikuje się odżywczą mieszankę składników. Składają się nią:

  • kwas hialuronowy- który pełni równocześnie rolę wypełniacza.
  • witamina C- ma za zadanie odżywić skórę.
  • wyciąg z ruszczyka- o działaniu nawilżającym.
  • substancje o działaniu pobudzającym krążenie.
  • substancje zwiększające napięcie skóry.
  • substancje rozjaśniające- redukują zasinienia.

Cały zabieg jest krótki i trwa około 15-20 minut. Jest on całkowicie bezpieczny dla pacjenta, o ile przeprowadza go wykwalifikowany specjalista. Pamiętajmy, by starannie wybrać klinikę, do której zgłosimy się z naszym problemem.

Belfaroplastyka plazmowa

Innowacyjna metoda oferowana przez medycynę estetyczną. Dzięki niej, możliwy jest lifting, jednak bez użycia skalpela. To metoda nieoperacyjna i niezwykle skuteczna. Zabieg przeprowadza się z wykorzystaniem specjalnych urządzeń np. Plexr czy Fibroblast. Umożliwia to wniknięcie w głębokie warstwy skóry, jednocześnie nie uszkadzają jej warstwy właściwej. Belfaroplastyka plazmowa pobudza krążenie, produkcję kolagenu, a także stymuluje regenerację obumarłych tkanek. Niewątpliwym atutem jest to, że nie jest wymagana rekonwalescencja i już na drugi dzień, śmiało możemy powrócić do pracy, czy ulubionej aktywności fizycznej.