Z biegiem czasu nasza skóra traci dawne właściwości. Zauważamy pierwsze zmarszczki na twarzy, a także znaczną utratę sprężystości i jędrności. Często różnego rodzaju kremami, staramy się zahamować upływający czas. Jednak działają one tylko na zewnętrzną warstwę skóry, a wszystkie niekorzystne zmiany zachodzą znacznie głębiej. Obecnie popularność zyskuje terapia światłem, czyli laserowe odmładzanie twarzy. To jeden z tych zabiegów medycyny estetycznej, który daje spektakularne efekty.

Czym jest laserowe odmładzanie twarzy?

To nowoczesna metoda medycyny estetycznej, wnikająca głęboko w komórki skóry. Działając w jej głębszych warstwach znacznie je regeneruje. To sposób delikatniejszy, niż inwazyjny zabieg dermabrazji, czy głębokie peelingi na bazie kwasów chemicznych. Oprócz wyraźnego odmłodzenia, ma również szereg innych zalet. Redukuje drobne przebarwienia, rozszerzone naczynka, a także inne niedoskonałości spowodowane np. uszkodzeniami słonecznymi. Dodatkowo to zabieg o małej inwazyjności i jest całkowicie bezpieczny dla pacjentów.

W jaki sposób przebiega zabieg?

Do przeprowadzenia tego zabiegu, specjalista wykorzystuje laserową wiązkę światła. Urządzenie potrafi produkować fale o różnej długości, które mogą rozchodzić się w różnych kierunkach. Laserowe odmładzanie twarzy, pozwoli cofnąć czas, ale należy pamiętać, by zabieg poprzedziła odpowiednia konsultacja lekarska. Procedura sama w sobie nie jest trudna, czy skomplikowana. Jednak każdorazowy strzał laserem, może powodować dyskomfort. Przed rozpoczęciem, stosuje się maść chłodzącą, która oprócz minimalizowania bólu, redukuje również możliwy obrzęk. Maść ta zwykle zaczyna działać po paru minutach.

Po tym czasie, lekarz za pomocą specjalnej głowicy wypuszcza na twarz wiązki laserowego światła. Dostosowuje ich długość, w zależności od problemu, z którym zgłasza się pacjent. Podczas niego uzupełniane są również braki kolagenu, w głębszych warstwach skóry. Laserowe odmładzanie skóry twarzy zwykle trwa od 20-40 minut. Atutem jest to, że efekty widać już na chwilę po jego zakończeniu. Nie wymagana jest również długa rekonwalescencja. Już na drugi dzień możliwy jest pełny powrót do aktywności fizycznej.

Wskazania do przeprowadzenia zabiegu

W zasadzie, można powiedzieć, że zabieg jest dla każdego, kto czuje się niekomfortowo z widocznymi oznakami starzenia, a także walczy z przebarwieniami i innymi defektami spowodowanymi przez słońce. Jednak najlepsze efekty, będą w przypadku:

  • zauważalnych, łagodnych zmian naczynkowych
  • problemów z trądzikiem, a także trądzikiem różowatym
  • rumienia twarzy
  • zmian skórnych spowodowanych światłem słonecznym
  • zaburzeń w pigmentacji
  • problemu zwiotczenia skóry
  • zmarszczek
  • rozszerzonych porów

Zabieg powoduje, że skóra staje się naprężona, jędrna i gładka. Redukuje też drobne zmiany posłoneczne i płytkie blizny potrądzikowe. Stymuluje ponowną produkcję kolagenu, a także działa w głębokich warstwach skóry. Pamiętajmy, że ilość serii zabiegów, jest uzależniona od stanu naszej skóry i problemu, z którym się zgłaszamy do specjalisty. Laserowe odmładzanie twarzy jest obciążone drobnymi efektami ubocznymi. Może powodować przesuszenie skóry, więc jeśli w planach mamy więcej niż jeden zabieg, w przerwach powinniśmy skorzystać z głębokiego nawilżenia twarzy. Często są one oferowane przez tą samą klinikę, w której wykonujemy laserowe odmładzanie.

Należy również pamiętać, że zabieg ten, nie daje dożywotnich efektów. Rezultaty nie będą trwały wiecznie. By utrzymać je jak najdłużej, powinniśmy zapewnić skórze odpowiednią pielęgnację np. w postaci odżywczych maseczek, które jednocześnie dotlenią naszą twarz. Chrońmy też ją przed szkodliwym działaniem promieni ultrafioletowych, a w wakacje koniecznie zaopatrzmy się w wysoko ochronny krem z filtrem. Zabieg laserowego odmładzania skóry twarzy daje spektakularne efekty, krótkim czasie.