Wyposażając salon kosmetyczny, każdy właściciel musi wziąć pod uwagę różne czynniki, a zwłaszcza to, jakie zabiegi powinien oferować klientowi, jaki ma fundusz inwestycyjny i jaką przestrzeń ma salon. Należy również pamiętać, że najważniejszą rzeczą oprócz wnętrza i atmosfery będzie wyposażenie kosmetyczne w salonie. Warto spojrzeć na rynek przed podjęciem decyzji o zakupie i zastanowić się nad tym, w co warto zainwestować.

 

Czym jest kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny jest urządzeniem wielofunkcyjnym, które łączy kilka, a nawet kilka funkcji. Kombajny kosmetyczne można podzielić na urządzenia takie jak:

Desktop – małe urządzenia stacjonarne, które zwykle mają wiele funkcji,

Tower – duże urządzenia wolnostojące z wieloma, nawet 20 funkcjami.

To doskonałe rozwiązanie, szczególnie dla małych salonów, ponieważ oszczędza miejsce. Ponadto zakup kombajnu jest tańszy niż zakup poszczególnych narzędzi, które są dołączane indywidualnie.

 

Jakie zabiegi można wykonać przy zastosowaniu kombajnu?

Zabiegi, które można wykonać za pomocą kombajnu, to:

  • Peeling kawitacyjny, czyli zabieg, który oczyszcza skórę i przygotowuje ją do dalszych zabiegów. Poprawia również mikrokrążenie i przepływ płynu tkankowego.
  • Mezoterapia bezigłowa, oparta na elektropolaryzacji, wzmocniona falami ultradźwiękowymi, metodą, w której składniki aktywne są wprowadzane głęboko w skórę.
  • Mikrodermabrazja diamentowa – najpopularniejsza metoda złuszczania warstwy rogowej naskórka.
  • Liposukcja ultradźwiękowa – to procedura redukcji tkanki tłuszczowej i cellulitu oraz modelowania ciała za pomocą promieniowania podczerwonego i fal ultradźwiękowych.
  • Dermomassage – zabieg polegający na oddziaływaniu na tkankę łączną poprzez podciśnienie i stymulację mechaniczną, która wspiera naturalne procesy regeneracyjne organizmu
  • Oxybrazja, metoda odnowy skóry, w której martwa warstwa naskórka jest usuwana strumieniem zdyspergowanych kropelek soli.
  • Sonoforeza – metoda ręcznego wprowadzania składników aktywnych w głąb naskórka.
  • Waponizacja – sauna twarzy wykorzystując w tym celu parę wodną.
  • Mikromasaż – nadaje skórze jędrność dzięki poprawie krążenia krwi i krążenia limfatycznego.

Każdy kombajn kosmetyczny jest nieco inny. Przed zakupem warto zapoznać się z funkcjami jakie oferuje, w celu optymalnego dobrania urządzenia do potrzeb salonu.

 

Ile kosztuje kombajn kosmetyczny?

Ceny urządzeń mogą się znacznie różnić. Cena jest uzależniona od wielkości urządzenia, jego jakości i liczby funkcji. Koszty najprostszych urządzeń mogą zaczynać się od kilkuset złotych. Zaawansowane, wielofunkcyjne kombajny kosztują nawet dziesiątki tysięcy. Pamiętaj jednak, że drogi kombajn, nie zawsze może okazać się skuteczny.

Kupując tego typu urządzenie warto przeczytać opinie innych użytkowników. Zwróć również uwagę na czas trwania gwarancji, pakiet szkoleniowy oferowany wraz ze sprzętem, jakość materiałów, z których wykonany jest sprzęt, intuicyjną obsługę i łatwą rozbudowę. 

 

Kombajn kosmetyczny – zalety

Główną zaletą kombajnu jest jego wielofunkcyjność. Ważny jest również niewielki rozmiar, który jest szczególnie przydatny, jeśli salon ma niewielką powierzchnię. Zaletą będzie również cena. Na pierwszy rzut oka może wydawać się wysoki, ale w porównaniu z kosztem zakupu poszczególnych urządzeń jest to opłacalna inwestycja.

 

Dlaczego warto kupić kombajn kosmetyczny?

Kombajn kosmetyczny to nie tylko dobry wybór ze względu na zajmującą mało miejsca przestrzeń, ale także oszczędzający pieniądze. Kupowanie każdego urządzenia osobno jest znacznie droższe niż kupowanie urządzenia z wieloma połączonymi funkcjami.

Na rynku dostępne są dwa typy urządzeń. Te, które możemy postawić na biurku (zwykle do 5-6 funkcji), a także stojące, wielofunkcyjne, które mogą mieć kilkanaście. Wszystko zależy od tego, ile funkcji faktycznie potrzebujesz w swoim salonie.

Jaki kombajn kosmetyczny wybrać?

Wybierając kombajn kosmetyczny, powinieneś rozważyć, jakie zabiegi chcesz wykonywać, aby kupić coś, co będzie przydatne w twoim salonie. Czasami korzystnienszy jest wybór urządzenia z mniejszą liczbą funkcji, ale takiego, które będzie pasowało do twojego salonu i będzie bardziej potrzebne niż te z większą liczbą funkcji, z których nie będziesz korzystać w przyszłości.