Zabieg presoterapii jest całkowicie naturalnym sposobem radzenia sobie z toksynami, ciśnieniem i krążeniem w organizmie. Układ limfatyczny jest istotną częścią naszego ciała, która pomaga nam funkcjonować na najwyższym poziomie.

Kiedy mamy problemy z naszym układem limfatycznym, możemy cierpieć z powodu niskiego poziomu energii, a nawet chorób skóry, takich jak trądzik lub łuszczyca. Dzięki temu zabiegowi możesz pomóc swojemu organizmowi usunąć toksyny i inne produkty odpadowe w sposób, który jest naturalny dla Twojego ciała i nie wymaga stosowania środków chemicznych ani inwazyjnych procedur.

Istnieje wiele różnych sposobów wykonywania tego zabiegu, ale podstawową ideą jest to, że terapeuta wykorzystuje ciśnienie powietrza na określone części ciała, aby zwiększyć przepływ krwi i stymulować układ limfatyczny. Zwiększa to elastyczność i mobilność, a jednocześnie pomaga złagodzić ból. To wspaniałe uczucie i może pomóc w poprawie ogólnego stanu zdrowia!

Przeciwwskazania presoterapii

Ogólnie rzecz biorąc, terapia ciśnieniowa jest proponowana ze względu na łatwość i nadaje się dla osób w każdym wieku. Nie należy jednak zapominać, że są osoby, które nie mogą poddać się zabiegowi presoterapii, ponieważ w niektórych przypadkach nie jest ona zalecana. Istnieją więc przeciwwskazania do stosowania tego zabiegu. Lekarz poinformuje Cię, czy możesz skorzystać z tego zabiegu, ale zawsze należy pamiętać, że zalecenie lekarza powinno być przestrzegane i respektowane.

Najczęstsze przyczyny przeciwwskazań do presoterapii

  • nowotwory
  • choroby serca
  • osoby z rozrusznikiem serca
  • zakrzepica żył
  • drętwienie obszarów ciała
  • występowanie infekcji w danych obszarach które mają być leczone

Przed poddaniem się jakiemukolwiek zabiegowi presoterapii warto skonsultować się z lekarzem , który odpowie na wszystkie Twoje pytania i będzie mógł udzielić informacji na temat zasadności zabiegu i ewentualnych przeciwwskazań. Lekarz poprzez swoją diagnozę będzie w stanie udzielić Państwu odpowiedzi i zaproponować najlepsze rozwiązanie dla każdego przypadku.

Ogólne przeciwwskazania do presoterapii

  • nadciśnienie
  • niewydolność serca i nerek
  • występowanie bólu i drętwienia
  • gruźlica
  • zakrzepica żył (zapalenie żył)
  • ciąża
  • choroby skóry

Na co pomaga presoterapia?

Masaż drenażu limfatycznego znany jako presoterapia – to procedura, o której mówi się, że pomaga w drenażu limfatycznym, a więc potencjalnie wyszczupla wygląd ramion i nóg (ponieważ przenoszą mniej płynów), łatwo raniąc i detoksykując ciało.

Wykorzystuje maszynę ciśnieniową do nadmuchiwania siedziska, które ściska ramiona, nogi lub brzuch w rytmicznym ruchu, podobnym do masażu. Istnieją dowody, że masaż drenażu limfatycznego, taki jak presoterapia, może zmniejszyć wygląd cellulitu i uwolnić płyn w węzłach chłonnych, który może gromadzić się po operacji lub niektórych terapiach nowotworowych. W tym artykule omówimy, czego można się spodziewać podczas presoterapii, kto jest dobrym kandydatem do zabiegu, korzyści i skutki uboczne oraz koszty.

Presoterapia to zabieg na ciało stosowany zazwyczaj w celu redukcji lub eliminacji cellulitu. Cellulit składa się z małych pakietów tłuszczu, które znajdują się tuż pod powierzchnią skóry i powodują małe grudki lub wgłębienia na skórze, zwłaszcza na nogach i pośladkach u kobiet. Zabieg opiera się na założeniu, że głęboka stymulacja fizyczna może być w stanie rozbić nagromadzoną tkankę tłuszczową i nadać skórze gładszy wygląd.

Zabieg presoterapii rozpoczyna się od owinięcia elektronicznego mankietu wokół ciała. Następnie przeszkolony technik włącza każdy elektroniczny mankiet, który wypełnia się powietrzem i wywiera lekki nacisk na każdą nogę. Mankiety można regulować pod względem intensywności. Zabieg może trwać do dwóch godzin, w zależności od tego, ile czasu chcesz spędzić na jednej sesji. Większość osób poddaje swoje uda i pośladki czterem sesjom rozłożonym na kilka tygodni lub miesięcy.

Zabieg presoterapii jest rewolucyjnym procesem wspomagającym naturalne funkcje organizmu i jest techniką pochodzenia fizjoterapeutycznego, szeroko stosowaną w leczeniu naczyniowym do drenażu kończyn dolnych. Jest to doskonały zabieg na obrzękowy cellulit kończyn dolnych.

Zabieg presoterapii wykonywany jest przy użyciu spodni, rękawów i pasa. Sterowany komputerowo system uciskowy nadmuchuje poszczególne części specjalnej wielokomorowej odzieży, zmuszając toksyny i złogi tłuszczowe do wejścia do układu krążenia. Zwiększa to klirens płynu pozakomórkowego, zwiększając przepływ żylny (przepływ krwi do serca), toksyny są następnie naturalnie wypłukiwane przez organizm poprzez układ limfatyczny.

Presoterapie stosuje się w celu;

  • kontroli wagi
  • złagodzenia bólu i obrzęków
  • wspomaga lepszy przepływ krwi
  • pomaga w uzyskaniu lepszej sylwetki
  • pobudza organizm i zwalcza zmęczenie
  • zmniejsza obrzęk lipolityczny (nagromadzony tłuszcz, złogi)
  • nadaje lekkość i komfort nogom
  • poprawia napięcie mięśniowe
  • poprawia wygląd skóry
  • pomaga w utarcie cellulitu

Jak przygotować się do Presoterapii?

Chociaż presoterapia jest stosunkowo prostym zabiegiem, to jednak jest kilka rzeczy, które powinnaś zrobić, aby się do niego przygotować. Na szczęście są to wszystko bardzo proste rzeczy, które nie zajmują dużo Twojego czasu.

Przed zabiegiem presoterapii należy usunąć wszelkie kolczyki i biżuterię. Możesz założyć bezszwowe getry, jeśli je masz – w przeciwnym razie zabieg będzie wykonywany w jednorazowych nakładkach. Jeśli masz jakiekolwiek przebarwienia na rogówce spowodowane poprzednimi operacjami, takimi jak LASIK lub PRK (patrz Presurgeric Refractive Therapy), te będą musiały być zadbane, zanim będziesz mógł zaplanować zabieg na następny dzień.

Specjalista dokona oceny podczas tego spotkania, aby określić, czy konieczne jest dalsze leczenie, zanim zabieg będzie mógł odbyć się zgodnie z planem; jednak takie oceny nie są powszechne. Oznacza to, że Presurgeric Refractive Therapy jest często możliwa już następnego dnia, o ile wcześniej wykonałeś wszystkie badania wstępne i przygotowania.

Istnieje kilka powodów, dla których nie powinieneś robić pewnych rzeczy przed otrzymaniem drenażu limfatycznego (w skrócie MLD).

  • Nie stosuj żadnych olejków ani balsamów przed rozpoczęciem leczenia. Oleje mogą zakłócać działanie MLD, ponieważ blokują wchłanianie niektórych płynów, a jednocześnie sprzyjają ich gromadzeniu się.
  • Opróżnij swój pęcherz tuż przed rozpoczęciem leczenia, aby nie oddawać moczu podczas leczenia, co również utrudniłoby działanie MLD.

Czy masaż limfatyczny jest bezpieczny?

Masaż drenażu limfatycznego jest bezpiecznym sposobem łagodzenia obrzęku limfatycznego, ale istnieją pewne sytuacje, które mogą sprawić, że masaż drenażu limfatycznego będzie niebezpieczny. Jeśli masz którykolwiek z następujących warunków lub okoliczności, powinieneś skonsultować się z lekarzem przed uzyskaniem masażu drenażu limfatycznego:

  • chorujesz na niewydolność serca
  • chorujesz na niewydolność nerek
  • cierpisz na zakrzepy krwi

Powodem tych ograniczeń jest to, że masaż drenażowy limfatyczny mógłby zakłócić krążenie krwi w organizmie i spowodować problemy dla każdego z tymi warunkami. Pozwalając komuś z takimi warunkami uzyskać masaż drenażu limfatycznego może być bardzo niebezpieczne, a lepiej być bezpiecznym niż żałować, jeśli chodzi o zdrowie fizyczne.

Jak odprowadzić limfę z nóg?

Układ limfatyczny jest częścią układu krążenia i składa się z szeregu naczyń i narządów gąbczastych. Filtruje on toksyny z krwi i transportuje je do najbliższego narządu, gdzie są wydalane. Układ limfatyczny nie posiada pompy, dlatego jego praca zależy od naszych ruchów.

Naczynia, które transportują płyn limfatyczny po całym organizmie, znajdują się w przestrzeniach między grupami mięśni, wewnątrz stawów i wokół narządów. Jeśli płyn ten gromadzi się, może prowadzić do obrzęku lub opuchlizny. Istnieje wiele sposobów na jego zmniejszenie: delikatny masaż, zabiegi spa, sauna itp. ale czasami te metody nie dają długotrwałych rezultatów (pocenie się prowadzi do odwodnienia).

Istnieje prosta metoda, która jest stosowana od wieków – nazywa się „nogi do góry”. Technika ta zwiększa krążenie krwi w dolnych partiach ciała – jest szczególnie skuteczna w połączeniu z delikatnymi ruchami. Pierwsze, co powinniśmy zrobić, to położyć się na podłodze lub na łóżku (z poduszką pod głową), podnieść nogi i położyć je na czymś. Wysokość tego „czegoś” powinna być tak dobrana, aby stopy zwisały nad ziemią. Nie musi to być coś bardzo wysokiego – można użyć krzesła, a nawet oprzeć nogi o ścianę.